لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۹

یکی از اولین نسخه‌های کتاب مصور «سوپرمن» به مبلغ ۲.۶ میلیون دلار فروخته شد


یک کپی از اولین کتاب مصور سوپرمن «شماره ۱» که در سال ۱۹۳۹ منتشر شده و در حراج ۲۵ آذر ۱۴۰۰ به قیمت ۲.۶ میلیون دلار به فروش رفت - آرشیو
یک کپی از اولین کتاب مصور سوپرمن «شماره ۱» که در سال ۱۹۳۹ منتشر شده و در حراج ۲۵ آذر ۱۴۰۰ به قیمت ۲.۶ میلیون دلار به فروش رفت - آرشیو

یک نسخه کمیاب از کتاب‌ مصور سوپرمن «شماره ۱» که در سال ۱۹۳۹ به قیمت ۱۰ سنت در دکه‌های روزنامه‌فروشی آمریکا به فروش می‌رفت، در حراجی در نیویورک به مبلغ ۲.۶ میلیون دلار خریداری شد.

آسوشیتدپرس به نقل از «کامیک‌کانکت دات کام» (ComicConnect.com) گزارش کرده است که یک شرکت مزایده و ارسال آنلاین، این کتاب که تصویر روی جلد آن سوپرمن را در حال پریدن از روی آسمان‌خراش‌ها نشان می‌دهد، پنجشنبه ۲۵ آذر به خریداری که می‌خواهد هویت‌اش را مخفی نگه دارد، فروخته شد.

فروشنده، مارک مایکلسون، این کتاب مصور را در سال ۱۹۷۹ از صاحب اصلی آن خرید و آن را در گاوصندوق با دمای کنترل شده نگهداری کرد. مایکلسون که اکنون تقریباً بازنشسته شده‌ و در شهر هیوستون تگزاس زندگی می‌کند، مخارج دانشگاه خود را با خرید و فروش کتاب‌های مصور تامین می‌کرد.

مارک مایکلسون فروشنده کتاب مصور سوپرمن شماره ۱
مارک مایکلسون فروشنده کتاب مصور سوپرمن شماره ۱

شخصیت روی جلد این کتاب که توسط نویسنده جری سیگل و نقاش جو شوستر خلق شده، پیشگام ژانر کتاب‌های مصور ابرقهرمانی است که «مرد پولادین» (لقب سوپرمن) را به نمایش می‌گذارد. این کتاب ها اخیراً با قیمت‌های فوق‌العاده بالا به فروش می‌روند.

کامیک‌کانکت در ماه آوریل اعلام کرد که یک نسخه از کتاب مصور «اکشن کامیکس شماره ۱» که سوپرمن را در سال ۱۹۳۸ معرفی کرد، به قیمت ۳.۲۵ میلیون دلار فروخته شد.

استیون فیشلر، مدیرعامل کامیک‌کانکت به آسوشیتدپرس گفت: «الان اگر به کتاب‌های مصور نگاه کنید، ابرقهرمان‌ها را همه جا می‌بینید. اگر به دهه ۳۰ میلادی برگردید و نگاه کنید، چنین چیزی وجود نداشت. بنا بر این، [سوپرمن] به راستی اولین ابرقهرمان بود.»

آقای فیشلر گفت آن چه در واقع این نسخه از کتاب سوپرمن شماره ۱ را قابل توجه می‌کند این است که یافتن نسخه‌های تمیز و با کیفیت بالای این کتاب ۸۲ ساله بسیار دشوار است.

XS
SM
MD
LG