لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۶

برگزاری مراسم انتخاب دختر شایسته جهان در اسرائیل؛ نماینده هند تاج افتخار را بر سر گذاشت


هرناز سندو، دختر شایسته هند، در پایان هفتادمین مراسم دختر شایسته جهان. مراسم امسال در ایلات اسرائیل برگزار شد (۲۱ آذر ۱۴۰۰)
هرناز سندو، دختر شایسته هند، در پایان هفتادمین مراسم دختر شایسته جهان. مراسم امسال در ایلات اسرائیل برگزار شد (۲۱ آذر ۱۴۰۰)

هفتادمین دوره مراسم انتخاب «دختر شایسته جهان» شامگاه یکشنبه به وقت شرق آمریکا با شور و هیجان بسیار زیاد در شهر ایلات اسرائیل برگزار شد.

این نخستین بار بود که اسرائیل میزبانی این رویداد بزرگ بین‌المللی را بر عهده داشت و این موضوع بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های خبری جهان پیدا کرد.

در پایان این رقابت جذاب و تماشایی در ایلات، منطقه ساحلی زیبای مجاور دریای سرخ در جنوب اسرائیل، تاج افتخار به هرناز سندو، نماینده ۲۱ ساله هند رسید.

او در مرحله پایانی از نمایندگان پاراگوئه و آفریقای جنوبی پیشی گرفت و دختر شایسته جهان شد.

آندریا مزا از مکزیک که در رقابت پیشین دختر شایسته جهان شده بود، تاج افتخار را بر سر هرناز سندو گذاشت.

رقابت امسال با حضور نمایندگان ۸۰ کشور جهان برگزار شد که بیش از دوره گذشته است و رقم قابل توجهی محسوب می‌شود.

شانزده نفری که به مرحله نیمه نهایی رسیدند، در طول برنامه که به صورت زنده از شبکه تلویزیونی «فاکس» و «تله‌موندو» در آمریکا پخش شد، در زمینه‌های مختلفی مانند توامندسازی زنان، مقابله با تبعیض‌های نژادی ‌و جنسیتی، محافظت از محیط زیست، یا بیماری کووید-۱۹ اظهار نظر کردند.

هیأت داوران که اعضای آن را گروهی از چهره‌های مطرح مد، فشن، و سینما - از جمله آدریانا لیما و رنا سوفر - تشکیل می‌دادند، با توجه به توضیحات و عملکرد شرکت‌کنندگان در بخش‌های دیگری چون گزینش لباس‌ محلی، لباس شب، یا راه رفتن با مایو، آنها را تا پیش از رسیدن به مرحله پایانی در چندین مرحله غربال کردند.

اجرای برنامه امسال را استیو هاروی، کمدین و بازیگر آمریکایی، بر عهده داشت. هاروی در ششمین حضورش در این مراسم علاوه بر گفت‌و‌گو با شرکت‌کنندگان، با طنز و شوخی‌های خود لحظات دلپذیری را برای حاضران و بینندگان تلویزیونی این برنامه رقم زد.

با توجه به ادامه همه‌گیری ویروس کرونا و افزایش شمار مبتلایان به گونه جدید «اومیکرون»، این مراسم با رعایت کامل نکات بهداشتی برگزار شد، و شرکت‌کنندگان که از چند هفته قبل وارد اسرائیل شده بودند، در چند مرحله آزمایش کووید دادند.

گفتنی است نتیجه آزمایش کووید کلمنس بوتینو، نماینده فرانسه، هنگام ورود به اسرائیل مثبت شد و او پس از ده روز قرنطینه، اجازه شرکت در برنامه را دریافت کرد.

این دومین مراسم گزینش دختر شایسته جهان بود که در سال ۲۰۲۱ برگزار می‌شد. مراسم سال ۲۰۲۰ که به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا لغو شده بود، در ماه مه گذشته در آمریکا ترتیب یافت که با پیروزی آندریا مزا، نماینده مکزیک همراه بود.

هنرنمایی جوجو، خواننده آمریکایی، در بخش‌های مختلف از نکات جالب توجه برنامه امسال بود که با استقبال زیادی در تالار اصلی مواجه شد.

اما برگزاری این مراسم در اسرائیل اگرچه در مجموع مورد استقبال قرار گرفت، ولی به دلایل سیاسی مخالفانی هم داشت.

برخی از شخصیت‌ها و گر‌وه‌های فلسطینی خواستار تحریم این برنامه شده بودند. این فراخوان به صورت مستقیم یا غیرمستقیم با حمایت برخی کشورها همراه شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزارت ورزش، فرهنگ، و هنر آفریقای جنوبی از نماینده خود خواست که به اسرائیل نرود و این رقابت را تحریم کند، البته او توجهی به این درخواست نکرد و به ایلات رفت.

کشورهای مسلمان اندونزی و مالزی نیز که روابط سیاسی با اسرائیل ندارند، عنوان کردند که به دلایل مرتبط با همه‌گیری ویروس کرونا در رقابت امسال شرکت نمی‌کنند.

از سویی دیگر امارات متحده عربی که اخیرا روابط خود را با اسرائیل عادی کرده است، گفت که به دلیل محدودیت‌های زمانی، نماینده‌ای به اسرائیل نمی‌فرستد.

اما نمایندگان کشورهای مسلمان دیگری مانند مراکش و بحرین که آنها نیز با اسرائیل روابط عادی برقار کرده‌اند در رقابت دختر شایسته جهان شرکت کردند.

XS
SM
MD
LG