لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۰

اجرای بدون حاشیه اما نه چندان خاطره انگیز «جاستین تیمبرلیک» در سوپربال


اجرای بین دو نیمه مسابقات فینال فوتبال آمریکایی یا «سوپربال»، امسال بر عهده «جاستین تیمبرلیک»، ستاره موسیقی پاپ بود.

«سوپربال» پر بیننده ترین برنامه تلویزیونی آمریکاست و اجرای بین دو نیمه آن، نقطه عطفی در کارنامه حرفه ای هنرمندان است.

تلاش برای پاک کردن خاطره بد اجرای سال ۲۰۰۴

این، دومین باری بود که «تیمبرلیک» در این برنامه روی صحنه رفت.

اولین بار در سال ۲۰۰۴ بود. در آن سال، هنگامی که او خواند «من تو را تا پایان این ترانه عریان خواهم کرد»، بخشی از پیراهن «جنت جکسون» را کشید که پاره شد و سینه برهنه او را به نمایش گذاشت. همین موضوع حاشیه بزرگی شد.

«تیمبرلیک» در اجرای امسال خود، زمانی که به این قسمت از ترانه رسید، با زیرکی از آن گذشت و سراغ ترانه بعدی رفت.

این اقدام او مانند آبی بود که پس از سالها بر آتش خشم طرفداران «جنت جکسون» ریخته شد. پیش از مسابقه، بسیاری از هواداران این خواننده پاپ با هشتگ «انصاف در حق جنت» از «تیمبرلیک» خواستند بار دیگر با او روی صحنه برود.

آنها از این مسأله ناراحت شده بودند که اتفاق ناخوشایند سال ۲۰۰۴ به حرفه هنری «جنت جکسون» لطمه زیادی زد در حالی که «جاستین تیمبرلیک» که باعث و بانی آن بود با شهرت بیشتری به مسیر حرفه اش ادامه داد.

اجرای «تیمبرلیک» با پنج ثانیه تأخیر از تلویزیون پخش می شد تا در صورت وقوع اتفاقی مشابه، از نمایش آن جلوگیری شود.

اجرایی بدون حاشیه اما نه چندان خاطره انگیز

اجرای «جاستین تیمبرلیک» در «سوپربال» امسال از دید بسیاری پرانرژی، بی نقص و بدون حاشیه بود.

او تعدادی از محبوب ترین ترانه هایش را پشت سر هم خواند و در قسمتی از برنامه به خواننده فقید «پرینس» که مسابقه در زادگاه او «مینیاپلیس» برگزار می شد ادای دین کرد.

پیش از این اجرا، شایعه بود که «تیمبرلیک» در اجرای خود با استفاده از فن آوری «هولوگرام»، پرینس را روی صحنه خواهد آورد اما تنها تصاویری از او بر روی صفحه بزرگ پشت سر «تیمبرلیک» نقش بست.

تعامل و ارتباط «تیمبرلیک» با تماشاگران از جمله گرفتن سلفی با پسر نوجوانی که حالا تبدیل به یک چهره مشهور شده، از نکات حائز اهمیت اجرای دو نیمه «سوپربال» بود.

با این حال، بسیاری انتظار داشتند شاهد صحنه های عجیب غریب و شگفت انگیزی باشند که هنرمندان معمولا در «سوپربال» به نمایش می گذارند مثل «لیدی گاگا» که از سقف استادیوم آویزان شد و یا رقص ناهماهنگ «نهنگ آبی سمت چپ کیتی پری» که سر و صدای زیادی کرد و برای همیشه در تاریخ اجراهای خاطره انگیز «سوپربال» ثبت شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG