لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۲۲

گروهی از دانشجویان برای پیگیری وضعیت یک فعال دانشجویی با ریاست دانشکده علوم اجتماعی دیدار کردند


دیدار دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران با غلامرضا جمشیدی‌ها، ریاست دانشکده علوم اجتماعی
دیدار دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران با غلامرضا جمشیدی‌ها، ریاست دانشکده علوم اجتماعی

گروهی از دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران در ملاقات با ریاست دانشکده علوم اجتماعی درخواست کردند به وضعیت لیلا حسین‌زاده، فعال دانشجویی که از روز ۱۶ آذر بازداشت شده و از وضعیت او اطلاع دقیقی در دست نیست، رسیدگی شود.

کانال تلگرامی شوراهای صنفی دانشجویان کشور با اعلام این خبر نوشت،‌ این دانشجویان روز دوشنبه ۲۲ آذر ماه با حضور در دفتر غلامرضا جمشیدی‌ها، ریاست دانشکده علوم اجتماعی،‌ با ابراز نگرانی شدید در مورد بازداشت، وضعیت سلامتی و بی‌خبری از لیلا حسین‌زاده، دانشجوی کارشناسی ارشد انسان شناسی این دانشگاه نسبت به ضرورت ورود فوری مسئولان دانشگاه به مسئله بازداشت این دانشجو تذکر دادند‌ و خواستار پیگری فوری وضعیت این دانشجوی زندانی شدند.

گفته می‌شود ریاست این دانشگاه در جمع این دانشجویان، تعهد داده است که وضعیت بازداشت خانم حسین‌زاده را پیگیری خواهد کرد.

در ادامه این گزارش همچنین آمده است که، نیروهای حراست دانشگاه تهران با ایجاد فضای ترس و یادداشت اسامی این دانشجویان سعی در برهم زدن جلسه پیگیری دانشجویان داشتند.

به گزارش شوراهای صنفی دانشجویان کشور این دانشجویان پس از دیدار با ریاست دانشکده در جلسه‌ای دانشجویی اعلام کرده‌اند که در تداوم بازداشت و ادامه بی‌خبری از خانم حسین‌زاده گزینه‌های چون تعطیلی کلاس‌های مجازی و یا تجمع اعتراضی را مد نظر قرار خواهند داد‌‌.

یک منبع مطلع پیشتر به صدای آمریکا گفته بود لیلا حسین‌زاده در سفر تفریحی به شیراز، به همراه ۹ نفر دیگر با یورش نیروهای وزارت اطلاعات دستگیر و ساعاتی پس از بازداشت همه بازداشت‌شدگان به غیر از خانم حسین‌زاده آزاد شدند.

این منبع مطلع که به دلایل امنیتی نخواست نام او فاش شود در ادامه به صدای آمریکا گفت،‌ این فعال دانشجویی پس از بازداشت به بازداشتگاه وزارت اطلاعات معروف به «پلاک ۱۰۰» در شیراز منتقل شده است و تاکنون تماسی با خانواده خود نداشته است.

کانال تلگرامی شوراهای صنفی دانشجویان کشور در ادامه این گزارش افزوده است، این دانشجویان همچنین در جلسه دیدار خود با غلامرضا جمشیدی‌ها، ریاست دانشکده علوم اجتماعی نسبت به برقراری فضای امنیتی و پرونده‌سازی برای فعالین دانشجویی به ریاست این دانشگاه هشدار دادند.

خبرگزاری فارس روز چهارشنبه ۱۷ آذر با انتشار خبری در رابطه با بازداشت تعدادی از شهروندان در شیراز نوشته بود: «تعدادی از عناصر مرتبط با جریان‌ها و شبکه‌های ضدانقلاب خارج نشین که با لیدری خانم ل. ح در شیراز، اقدام به راه اندازی محفل فساد برای انحراف و جذب جوانان نموده بودند دستگیر شدند.»

اما امیر رئیسیان،‌ وکیل مدافع لیلا حسین‌زاده نیز در صفحه توییتر خود خبر منتشر شده توسط خبرگزاری فارس را دروغ و جعلی دانست و نوشت: «خبر فارس به ۲ علت دروغ و جعلی است ۱- اگر ادعای «فساد و جرایم منافی عفت عمومی» باشد که ضابط حق تحقیقات ندارد، ۲- فقط یک نفر بازداشت شده است.»

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه نیز روز یکشنبه ۲۱ آذر ماه با انتشار بیانیه‌ای ضمن محکوم کردم بازداشت لیلا حسین‌زاده، نسبت وضعیت سلامت او ابراز نگرانی کرد و خواستار آزادی او شد.

این سندیکا با اشاره به تایید حکم پنج سال زندان خانم حسین‌زاده توسط شعبه ۳۶ تجدید نظر دادگاه انقلاب و تنها چند روز پیش از بازداشت این فعال صنفی دانشجویی نوشت، فعالیت‌های او در دفاع از طبقه کارگر بوده و او باید بدون قید و شرط و بلافاصله آزاد شود.

XS
SM
MD
LG