لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۰

واکنش ها به مرگ استيو جابز


واکنش ها به مرگ استيو جابز
واکنش ها به مرگ استيو جابز

جابز با مرگ خود غول فن آوری عظيمی را برجای گذاشت، شرکتی که با محصولات منحصر به فرد و همچنين به دليل قدرت مسحور کننده اش توانست حتی شهر سياست زده واشنگتن را تسخير کند.

اين آقای جابز بود که طی چندين ملاقات با رئيس جمهوری آمريکا، آقای اوباما، به کاخ سفيد کمک کرد تا به وسايل الکترونيکی آخرين مدل مجهز شود.

رابطه شخصی اين دو نه تنها باعث شد تا آقای اوباما آخرين مدل آی پد را از دست استيو جابز هديه بگيرد، بلکه دستآورد بزرگترش برای رئيس جمهوری آمريکا دوستی با يکی از کاريزماتيک ترين سرشناسان دنيای فن آوری (سيليکان ولی) بود که می تواند در تلاش های رئيس جمهوری برای ابتکار در ايجاد شغل ياری اش دهد.

پس از انتشار خبر مرگ جابز روز چهارشنبه، آقای اوباما طی بيانيه ای گفت، جابز «يکی از بزرگترين مبتکران آمريکايی است، مردی که شجاعت کافی برای متفاوت انديشيدن، جسارت کافی برای اعتقاد به تغيير جهان، و استعداد کافی برای تغيير دادن جهان را داشت.»

آقای اوباما گفت، جابز «با ايجاد يکی از موفق ترين شرکت های روی زمين در گاراژ خانه اش، تجسم استعداد آمريکايی بود. او با شخصی کردن رايانه ها و با گذاشتن اينترنت در داخل جيب هايمان نه تنها انقلاب انفورماتيک را قابل حصول کرد، بلکه فهم آن را آسان و مفرح ساخت.

رئيس جمهوری آمريکا چنين ادامه داد، «جابز با پرداختن به داستانسرايی باعث تفريح و سرگرمی ميليون ها کودک و بزرگسال شد. استيو دوست داشت بگويد که هر روز را طوری می گذراند که انگار آخرين روز اوست. به اين دليل استکه او زندگی همه ما را دستخوش تغيير و صنايع کاملی را از نو تبيين کرد، و به يکی از معدود جايگاه های بشری دست يافت: او طرز ديدن جهان را برای همه ما متحول کرد.»

يکی از دوستان قديمی جابز، بيل گيتس، موسس شرکت ميکروسافت، نيز گفت که از خبر مرگ وی حقيقتا متاسف شده است. گيتس گفت، «من و استيو سی سال پيش با هم آشنا شديم، و از آن زمان تا بحال همکار، رقيب و دوست يکديگر در طول بيش از نيمی از عمرمان بوده ايم.»

در بيانيه آقای گيتس آمده است، «جهان کمتر کسی را بخود ديده است که تاثيری به ژرفای تاثير استيو داشته است. تاثيری که تا نسل های آينده محسوس خواهد بود. برای ما که شانس همکاری با او را داشته ايم، اين فرصت افتخار بزرگی بوده است. دلم برای استيو خيلی تنگ می شود.»

XS
SM
MD
LG