لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۱۲

باراک اوباما: رژيم ايران منزوی تر از هميشه شده است


باراک اوباما: رژيم ايران منزوی تر از هميشه شده است
باراک اوباما: رژيم ايران منزوی تر از هميشه شده است

باراک اوباما، رييس جمهوری آمريکا، در سومين سخنرانی سالانه خود در اجلاس مشترک کنگره ساعت ۹ شب سه شنبه به وقت شرق آمريکا سخنانی را ايراد کرد.

پرزيدنت اوباما، که با رقابتی سخت برای انتخاب دوباره در اواخر سال جاری روبرو است برنامه اقتصادی خود را در راس سخنرانی خود، قرار داد. او نگرش خود را از اقتصادی محکم و بادوام توصيف کرد که پیشنهادهایی برای تولید، انرژی و آموزش نيروی کار در آنچه که وی «نوسازی ارزش های آمریکایی» ناميد، ارائه می کند.

رييس جمهوری آمريکا همچنين درمورد برنامه اتمی ايران گفت: «از طريق ديپلماسی، جهانی که در مورد چگونگی برخورد با ايران تقسيم شده بود، اکنون متحد و يکپارچه شده است. رژيم ايران منزوی تر از هميشه شده است، رهبران آن با تحريمهای فلج کننده روبرو شده اند و تا زمانی که رهبران ايران از زير بار مسئوليت شانه خالی می کنند، اين فشار ادامه خواهد داشت. بدون شک آمريکا برای جلوگيری از دستيابی ايران به تسليحات هسته ای مصمم است و در اين راه از هيچ گزينه ای صرف نظر نخواهد کرد. اما حل و فصل مسالمت آميز اين امر هنوز ممکن است و بمراتب بهتر. و اگر ايران مسير خود را تغيير دهد و به تعهدات خود عمل کند می تواند دوباره به جامعه بين المللی به پيوندد.»

XS
SM
MD
LG