لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۱

کشف تجهیزات نظامی در بیمارستان شفا؛ اسرائیل: این بیمارستان مقر اهداف «تروریستی» حماس بوده است


اسرائیل روز چهارشنبه با انتشار ویدیوهایی اعلام کرد که سربازانش در جریان حمله به بیمارستان شفا در شهر غزه، تجهیزات نظامی مورد استفاده حماس را کشف کرده‌اند.

به گزارش سی‌ان‌ان، ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد که سربازان اتاقی را در بیمارستان پیدا کردند که در آن «تجهیزات فناوری به همراه تسلیحات جنگی مورد استفاده حماس» دیده می‌شود.

در ادامه این بیانیه آمده است: «در بخش دیگری از بیمارستان، سربازان یک مرکز فرماندهی عملیات حماس را پیدا کردند که نشان می‌دهد این گروه، از بیمارستان برای اهداف تروریستی استفاده می‌کرده است.»

در بخشی از فیلم ارائه شده توسط ارتش اسرائیل از بیمارستان شفا، شواهدی به نمایش در می‌آید که نشان می‌دهد نیروهای حماس چگونه از دستگاههای ام آر آی برای مخفی کردن تجهیزات نظامی استفاده کرده‌اند.

همچنین تعداد زیادی سلاح جنگی و جلیقه انفجاری و تجهیزات ارتباطاتی در بخش ام آر آی بیمارستان شفای غزه کشف شد که در کمدها و اتاقهای مخصوص جاگذاری شده بود.

پزشکان و مقامات بهداشتی حماس، پیشتر استفاده از بیمارستان به عنوان مقر فرماندهی و مرکز حمله به نیروهای اسرائیلی را رد کرده بودند.

همزمان ارتش اسرائیل اعلام کرد که به عملیات خود در مجتمع بیمارستانی شفا برای یافتن تونل‌های زیرزمینی ادامه خواهد داد.

گروه شبه‌نظامی فلسطینی حماس در حمله تروریستی ۱۵ مهر به اسرائیل دست‌کم ۱۲۰۰ اسرائیلی عمدتا غیرنظامی را کشت و حدود ۲۴۰ نفر اسرائیلی و اتباع خارجی از جمله، کودکان، زنان، و سالمندان را ربود.

ایالات متحده، کانادا، اتحادیه اروپا، ژاپن، اسرائیل و شمار دیگری از کشورها حماس را در فهرست سازمان‌های تروریستی طبقه‌بندی کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG