لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۳۱

رافائل نادال برای دهمین بار قهرمان تنیس آزاد فرانسه شد


رافائل نادال دهمین قهرمانی خود را در تنیس آزاد فرانسه به دست آورد.

نادال روز یکشنبه ۲۱خرداد در فینال دومین گراند اسلم فصل به مصاف استانیسلاو واورینکای سوئیسی رفت و موفق شد در سه ست متوالی به پیروزی برسد. نادال در این فینال یکطرفه با امتیازهای شش بر دو، شش بر سه و شش بر یک، نفر سوم تنیس مردان جهان را شکست داد و به عنوان قهرمانی دست یافت.

نادال که به طلای خاک رس معروف است، با کسب این عنوان تعداد قهرمانی هایش را در این میدان به عدد ۱۰ رساند و بیش از هر تنیس باز دیگر جام رولان گاروس را در آغوش کشید.

این تنیس باز اسپانیایی در سالهای ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۸ چهار قهرمانی و از سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ پنج قهرمانی به دست آورد و با کسب این عنوان در سال ۲۰۱۷ به تنها تنیس‌بازی تبدیل شد که این تعداد قهرمانی را بدست آورده است.

در سال ۲۰۱۵ استانیسلاو واورینکا با برتری بر نواک ژوکوویچ به قهرمانی رسیده بود و سال گذشته ژوکوویچ با پیروزی بر اندی ماری قهرمان شده بود. نادال در مجموع رقابت‌های گراند اسلم با دو قهرمانی یو اس اوپن، دو قهرمانی ویمبلدون، یک قهرمانی اوپن استرالیا و ۱۰ قهرمانی در رولن گاروس در فرانسه، با ۱۵ جام پس از راجر فدر که ۱۸ جام در کارنامه دارد، دومین تنیسور پرافتخار جهان لقب گرفت.

در دیدار فینال تنیس دوبل همبتانی ماتک سند آمریکایی و لوسی سافارووا از جمهوری چک با برتری مقابل اشکلی بارتی و کیسی دلاکوی استرالیایی برای سومین بار متوالی به عنوان قهرمانی اوپن فرانسه دست یافتند. در این دیدار زوج آمریکایی و جمهوری چک در ست اول شش بر دو و در ست دوم شش بر یک به پیروزی رسید تا پس از قهرمانی در اوپن استرالیا در ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ و همچنین یو اس اوپن در ۲۰۱۶ برای چهارمین بار در طول دوران حضورشان در تنیس دوبل به جام دست یابند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG