لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۷

برای چهارمین بار در چهارسال گذشته، انتخابات پارلمانی در اسپانیا برگزار شد


دومین انتخابات پارلمانی اسپانیا در شش ماه اخیر و چهارمین انتخابات پارلمانی در چهارسال گذشته این کشور، روز یکشنبه ۱۹ آبان ماه برگزار شد.

به گزارش رویترز، انتخابات پارلمانی اسپانیا در حالی روز یکشنبه ۱۹ آبان ماه برگزار شده است که پیش بینی می شود نتیجه آن احتمالا متنوع‌تر از پارلمان پیشین باشد.

بنابر این گزارش، نظرسنجی‌ها نشان می دهد که حزب سوسیالیست متعلق به پدرو سانچز نخست وزیر موقت اسپانیا در صدر است اما احتمالاً کرسی های کمتری نسبت به رای شش ماه گذشته کسب خواهند کرد.

همچنین حزب مردم می تواند رای بیشتری را کسب کند و حزب راست افراطی «ووکس» نیز احتمال دارد به سومین حزب بزرگ اسپانیا تبدیل شود.

اسپانیا از سال ۲۰۱۵ در تلاش است تا دولت‌های باثبات را روی کار بیاورد.

پدرو سانچز، نخست وزیر موقت اسپانیا این انتخابات را که چهارمین انتخابات پارلمانی اسپانیا در چهار سال گذشته محسوب می‌شود بعد از آن فراخوان داد که حزب سوسیالیست متعلق به وی در ماه آوریل در انتخابات قبلی به رغم کسب بیشترین میزان آرا نتوانست دولت را تشکیل دهد.

در انتخابات پارلمان اسپانیا که کنگره وکلا نیز نامیده می‌شود، ۳۵۰ نفر انتخاب می‌شوند. برای تشکیل دولت در اسپانیا، حزب پیروز نیاز به کسب دست‌کم ۱۷۶ کرسی دارد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG