لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۱

بنیاد دالی: ادعای زنی که می‌گوید فرزند سالوادور دالی است با آزمایش DNA رد شد


خانم «ماريا پيلار آبل» که یک زن فالگیر ۶۱ ساله است، ادعا کرده بود که سالوادور دالی پدر اوست.
خانم «ماريا پيلار آبل» که یک زن فالگیر ۶۱ ساله است، ادعا کرده بود که سالوادور دالی پدر اوست.

بنياد دالی روز چهارشنبه با صدور بيانيه ای اعلام کرد، نتيجۀ آزمايش های متعدد دی ان ای (DNA) از کالبد اين هنرمند سرشناس اسپانيايی نشان می دهد که ادعای «ماريا پيلار آبل» زن اسپانيايی صحت ندارد. او پیشتر مدعی شده بود فرزند سالوادور دالی، نقاش معاصر سبک سوررئاليسم است

بنياد دالی در بيانيه اعلام کرد، دادگاه که بر تمامی مراحل آزمايش دی ان ای دالی نظارت داشته به وکلای مدافع خانم آبل اطلاع داده نتيجۀ آزمايش های دی ان ای منفی بوده است. سخنگوی دادگاه اسپانيا هنوز اين خبر را تأييد نکرده است.

سالوادور دالی هنرمند بزرگ اسپانیایی ۲۸ سال پیش به خاک سپرده شد اما یک زن فال گیر به نام «ماريا پيلار آبل» ادعا کرد که سالوادور دالی پدر اوست.

پیلار می‌گوید مادرش با دالی در یک روستای کوچک آشنا شد، جایی که دالی و همسرش یک ویلا داشتند. خانم پیلار آبل می گوید مادرش یک پیشخدمت بود و در خانه ای در آن نزدیکی کار می‌کرد. آنها در تابستان سال ۱۹۵۵ رابطه عاشقانه داشتند و پیلار در سال ۱۹۵۶ به دنیا آمد.

دادگاه مادريد برغم اعتراض جامعۀ هنرمندان، در پاسخ به ادعای ماريا پيلار آبل، در روز ۲۰ ژوئيه برای نمونه برداری دی ان ای حکم به نبش قبر او داد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG