لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۱۲

نبش قبر سالوادور دالی در پی ادعای زنی که می‌گوید دختر اوست


«سالوادور دالی» نقاش سوررئال ۲۸ سال پیش درگذشت.
«سالوادور دالی» نقاش سوررئال ۲۸ سال پیش درگذشت.

دادگاهی در اسپانیا دستور داد جسد «سالوادور دالی» نقاش سوررئال از گور بیرون آورده شود تا در مورد ادعای زنی که می‌گوید دختر اوست، تحقیق کنند.

سالوادور دالی هنرمند بزرگ اسپانیایی ۲۸ سال پیش به خاک سپرده شد اما یک زن فال گیر به نام «پیلار آبل» ادعا کرده است که سالوادور دالی پدر اوست.

پیلار می‌گوید مادرش با دالی در یک روستای کوچک ماهیگیری آشنا شد، جایی که دالی و همسرش یک ویلا داشتند. مادرش یک پیشخدمت بود و در خانه ای در آن نزدیکی کار می‌کرد. آنها در تابستان سال ۱۹۵۵ رابطه عاشقانه داشتند و پیلار در سال ۱۹۵۶ به دنیا آمد.

یه گفته پیلار مادرش همیشه در مورد پدرش – دالی – صحبت می‌کرد و او در سال ۲۰۰۷ تصمیم گرفت این مسئله را علنی کند و با بنیاد دالی تماس گرفت اما به او پاسخ دادند که دالی پدر او نیست.

پیلار سپس در سال ۲۰۱۵ موضوع را به دادگاه کشاند و از آنجا که راه دیگری برای اثبات این ادعا نیست مقامات مجبورند جسد دالی را از گورش بیرون بیاورند.

سالوادور دالی تمامی ملک خود را به دولت اسپانیا بخشید اما اگر ثابت شود که «پیلار آبل» دختر اوست، به عنوان تک فرزند دالی آثار هنری که بیش از ۳۰۰ میلیون یورو ارزش دارند متعلق به پیلار خواهند شد. خانم پیلار اکنون ۶۱ سال دارد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG