لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۵۲

دستگیری دو عضو مظنون القاعده در اسپانیا


پلیس اسپانیا دو نفر مظنون به عضویت القاعده در شاخه شمال افریقا را دستگیر کرده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس، وزیر کشور اسپانیا روز سه شنبه در مادرید به خبرنگاران گفت «زمینه های کافی» که دستگیری ها را ایجاب کند وجود دارد، و افزود این اقدام برای پرهیز از «خطرات بزرگتر» صورت گرفت.

وزیر کشور همچنین گفت یکی از آنها بمب گذاری دربوستون را ستوده بود. به گفته او این موضوع در مدرکی که پلیس درجریان دستگیری ها ضبط کرد عنوان شده است.

مادرید برای برگزاری مسابقه دو ماراتن در روزیکشنبه آماده می شود. مقامات روز دوشنبه گفتند در حالی که هیچ تهدید یا خطری کشف نشده است، ۱۱۰۰ پلیس و پرسنل امنیتی هنگام برگزاری این مسابقه بسیج خواهند شد.

وزارت کشور اسپانیا در اطلاعیه ای گفت یکی از مظنونان الجزایری است و در شهر زازاگوزا در شمال شرقی دستگیر شد، و دیگری مراکشی است و در شهر مورچیا در جنوب شرقی کشور دستگیر شده است.

مقامات امنیتی اسپانیا هنوزنمی دانند آیا ارتباطی بین این دو مرد وجود دارد یانه، و در این باره که آیا مواد منفجره ای دراختیار داشتند یا حمله ای را طرح ریزی می کردند یانه، نیز اطلاعی ندارند.

وزارت کشوراسپانیا می گوید آنها اعضای مظنون یک سلول مرتبط با القاعده در مغرب عربی هستند، که در شمال افریقا فعالیت می کند، و منظماً از وبگاه هایی که گروه برای استخدام اعضای جدید استفاده می کند، دیدن می کردند.

در اطلاعیه گفته می شود پلیس اسپانیا از یک سال پیش دو مرد را زیر نظر داشت و در ارتباط با مقامات امنیتی در فرانسه ومراکش کار می کرد.
XS
SM
MD
LG