لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۰۷

٣ کشته و ده ها مجروح در بمب گذاری های بوستون


دو انفجار پیاپی نزدیک خط پایان ماراتن دوی بزرگ بوستون، دست کم ٣ کشته و بیش از ١٣٠ زخمی به جای گذاشت.

یک منبع خبری به نقل از مقامات گفت سه بمب دیگر که منفجر نشده، توسط مقامات در بوستون کشف شد. یکی از این بمب ها در منطقه نیوتاون، در حومه بوستون کار گذاشته شده بود. تیم های کشف و خنثی سازی بمب روز دوشنبه کیف ها و بسته های به جا مانده در محل انفجارها را بررسی کردند.

روزنامه بوستون گلوب به نقل از دو منبع امنیتی گزارش داد که یک پسر هشت ساله در میان افراد کشته شده است. شماری از مجروحان بمب گذاری نیز دچار قطع عضو شده اند.

هنوز درباره انگیزه بمب گذاری و یا عامل یا عاملان آن گزارشی منتشر نشده است. بمب گذاری های بوستون به نظر می رسد که یک اقدام کاملا هماهنگ شده، بوده است.

بعد از ظهر روز دوشنبه در حالی که مسابقه دوی بزرگی که با شرکت بیش از ٢٣ هزار نفر در شهر بوستون در ایالت ماساچوست برگزار می شد، دو انفجار پی در پی سبب خرد شدن شیشه های چند ساختمان اطراف محل انفجار گرديد.

بلافاصله پس از این حادثه، اعلام شد که صدای مهیب این دو انفجار به فاصله سه دقیقه از یکدیگر به گوش رسیده، اما مقام های امنیتی و پلیس محلی اکنون می گویند این دو انفجار به فاصله ۱۵ ثانیه از یکدیگر روی داده اند.

پیش از وقوع انفجار ها، ١٧ هزار و ۶۰۰ نفر از خط پایان مسابقه عبور کرده بودند.

در فضای اطراف منطقه ای که دو انفجار صورت گرفت، ابتدا محدودیت های پروازی به اجرا در آمد. این محدودیت ها بر فعالیت های تجاری فرودگاه لوگان در بوستون تاثیری نگذاشته است.

مقامات دیگر شهرهای آمریکا از جمله واشنگتن، نیویورک و لس آنجلس تدابیر امنیتی را افزایش دادند.

همچنین در بریتانیا، پلیس اعلام کرد شرایط امنیتی برای مسابقه دو ماراتن روز یکشنبه در لندن را بازبینی می کند. لندن از جمله هدف های اصلی حملات تروریستی است.

بوستون از شهرهای بزرگ شمال شرق آمریکا است. مسابقه دو ماراتن در این شهر رویدادی ویژه است که دوندگانی از سراسر جهان هر سال در آن شرکت می کنند.
XS
SM
MD
LG