لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۵۰

يک شرکت آمريکايی برای گردشگری در فضا تلاش می کند


يک شرکت آمريکايی برای گردشگری در فضا تلاش می کند
يک شرکت آمريکايی برای گردشگری در فضا تلاش می کند

اگر از جهانگردی خسته شده ايد و ديدنی های کره زمين جذابيت خود را برای شما از دست داده است، شايد سفر به کهکشان و گردش در کرات ديگر فکر بدی نباشد. يک شرکت آمريکايی بزودی اين نوع جهانگردی را برای شما، ممکن خواهد کرد.

در صحرای موهاوی در ايالت کاليفرنيا يک فضاپيمای وی ام اس ايو برای يک پرواز آزمايشی آماده می شود. اين کشتی فضايی خصوصی متعلق به شرکت ويرجين گالاکتيک است. سِر ريچارد برانسون، رييس شرکت، می گويد قصد دارد راه را برای سفرهای تجاری به فضا باز کند.

روز يکشنبه کشتی فضايی وی ام اس ايو در يک پرواز آزمايشی راکت موسوم به «کشتی فضايی دو» را با خود به آسمان برد. کشتی فضايی دو در ارتفاع نزديک به چهارده هزار متری از فضاپيمای مادر جدا شد و به طور مستقل در فضا به پرواز درآمد.

سر ريچارد برانسون می گويد «اجرای پروژه بردن توريست به فضا سه مرحله عمده دارد، يکی همين کاری است که امروز انجام شد يعنی جدا شدن کشتی فضايی ۲ از سفينه مادر و غوطه ور شدن در آسمان و فرود بی خطر آن بر روی زمين است.»

رييس شرکت ويرجين گالاکتيک با اظهار رضايت از انجام موفقيت آميز اين مرحله از کار گفت مرحله مهم بعدی آزمايش راکت ها در فضا ست و مرحله نهايی شروع پروازهای آزمايشی به فضا خواهد بود. آزمايش روز يکشنبه چندين بار تکرار خواهد شد و پس از اطمينان کامل از ايمنی پرواز، مرحله بعدی پروژه، به اجرا، در خواهد آمد.

در نهايت قرار است کشتی فضايی دو در هر نوبت شش گردشگر را به سفری در فضا ببرد.

هزينه سفر با کشتی فضايی ۲ برای هر نفر دويست هزار دلار برآورد شده است.

شرکت ويرجين گالاکتيک می گويد هم اکنون نزديک به ۳۷۰ نفر برای سفر به فضا ثبت نام کرده و در مجموع پنجاه ميليون دلار پيش پرداخت کرده اند.

XS
SM
MD
LG