لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۵

زنی که مرده اعلام شده بود، در سردخانه زنده شد


سردخانه - عکس تزئینی
سردخانه - عکس تزئینی

یک زن که در صحنه یک تصادف اتومبیل در آفریقای جنوبی مرده اعلام شد و به سرد خانه منتقل شده بود، در داخل یخچال زنده شد.

به گزارش روزنامه «یو اس ای تودی»، وزرات بهداشت استان «خاوتنگ» این سانحه را که در غرب ژوهانسبورگ رخ داد، تحت بررسی قرار داده است. در این تصادف سه مسافر از داخل اتومبیل به بیرون پرتاب شدند که بنا به یکی از منابع خبری محلی، دو تن از آنها در جا کشته شدند. البته امدادرسانان در محل تصادف سه نفر را مرده اعلام کردند و مأمورین پزشک قانونی اجساد آنها را به سردخانه منتقل کردند.

بنابه گزارش این منبع خبری، چندین ساعت بعد یکی از افسران پلیس متوجه می شود که یکی از زنانی که در این تصادف بود در داخل یخچال سردخانه زنده است.

تعیین مرگ توسط امدادرسانان آژانس «دیسترس الرت» (Distress Alert) انجام شده بود که به گفته «گریت بردنیک» مدیر عامل این شرکت، آنها تمام پروتکل های لازم را برای این اعلام اجرا کرده بودند.

او گفت: «این اتفاق به خاطر این نیفتاده است که امداد رسانان ما درست آموزش ندیده اند. هیچ نوع شواهدی وجود ندارد که ثابت کند پرسنل ما در کارشان سهل انگاری کرده اند.»

بردنیک به روزنامه «نیویورک تایمز» گفت که این تصادف که منجر به خطا در تعیین مرگ یکی از قربانیان تصادف شد، در یکی از جاده های خیلی خطرناک ناحیه رخ داده بود که حتی جان امدادرسانانی که برای کمک به صحنه آمده بودند در خطر بود. چون اتومبیل های عبوری با سرعت زیاد از کنار آنها رد می شدند.

بنابه گزارش نیویورک تایمز، هیچ نوع نظارتی از سوی اداره ملی بر آمبولانس های این ناحیه نیست. ولی کارمندانان آنها باید نامشان در شورای حرفه ای بهداشت کشور ثبت شده باشد.

جو پارک – راس امدادرسانی از «کیپ تائون» به نیویورک تایمز گفت: «هر کسی می تواند یک آژانس خدمات آمبولانس باز کند. بیرون از «کیپ» غربی کاملاً کنترل نشده است.»

به گفته وزرات بهداشت استان «خاوتنگ» به این خبرگزاری، زنی که در سردخانه زنده یافت شده بود، اکنون در بیمارستان بستری است و در شرایط بحرانی بسر می برد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG