لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۵

جسد یک سرباز آمریکایی بعد از ۷۴ سال کنار برادر دوقلو در ساحل نورماندی دفن شد


محل دفن جسد «هنری» که به عنوان سرباز گمنام در قبرستان آمریکایی در شهر لیژ، بلژیک دفن شده بود.
محل دفن جسد «هنری» که به عنوان سرباز گمنام در قبرستان آمریکایی در شهر لیژ، بلژیک دفن شده بود.

باقیمانده جسد سربازی که تنها با کد X-9352 شناخته می شد و دهه ها در قبرستان آمریکایی جنگ جهانی دوم در بلژیک دفن شده بود، با استفاده از کامپیوترهای جدید شناسایی شد و در شهر نورماندی به برادر دوقلوی خود پیوست.

«هنری» و «لوئی» دو برادر دوقلو ۱۹ ساله از شهر «ازموند» ایالت داکوتای جنوبی، سربازان نیروی دریایی آمریکا بودند که کشتی شان در ساحل نورماندی در اثر اصابت به یک مین زیر آب منفجر شد.

دو برادر، ۷۴ سال پس از مرگ شان در ۱۹ ژوئن ۱۹۴۴، روز سه شنبه در آرامگاه آمریکایی در شهر نورماندی فرانسه در کنار یکدیگر به خاک سپرده شدند.

در حالیکه جسد لوئی سریع پیدا و شناسایی و به خاک سپرده شد، جسد هنری سال ها بعد در سال ۱۹۶۱ توسط غواصان فرانسوی کشف شد و تا سال ۲۰۱۷ گمنام باقی ماند.

جسد دو برادر، ۴۵مین جفت از جسد برادرانی است که در این قبرستان به خاک سپرده شده اند، که البته سه تا از آنها جزو سربازان گمشده هستند و از آنها بر روی دیوار گمشدگان یاد شده است.

هنری همانند برادرش با تشریفات کامل نظامی در قبرستان آمریکایی نورماندی که با صلیب و ستاره داوود پر است، به خاک سپرده شد.

این برادران، فرزندان مهاجران آلمانی در آمریکا بودند که برای راه آهن «برلینگتون» کار می کردند و بعد به نیروی دریایی پیوستند و هر دو به عنوان اپراتور رادیو در ناو جنگی خدمت می کردند.

خانواده آنها درخواست کردند تا جسد لوئی نیز جابجا شود تا دو برادر دوقلو در کنار هم دفن شده باشند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG