لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۵

سرپرست دانش آموزان غرق شده کره جنوبی خودکشی کردپلیس کره جنوبی می گوید معاون مدرسه ای که از کشتی غرق شده نجات داده شد، خودکشی کرده است.

این خبر در حالی منتشر می شود که امید به زنده یافتن نزدیک ۲۷۰ نفر مسافران مفقود شده کشتی کاهش پیدا می کند.

کانگ مین – کیو ۵۲سال داشت و سرپرست گروه دست کم ۳۲۵ دانش آموز از دبیرستانی در نزدیکی سئول بود که برای گردشی چهار روزه به یک استراحتگاه مشهور می رفتند.

پلیس می گوید او روز جمعه در حالی که با کمر بندش خود را از درختی در نزدیکی یک محل ورزشی در جزیره جیجو آویزان کرده بود پیدا شد. در آنجا کسانی که جان بدر برده اند و بستگان مفقودین اقامت دارند.

گفته می شود کانگ مین در یادداشتی که برجا گذاشته نوشته است از این که زنده مانده احساس گناه می کند.

تاکنون مرگ ۲۸ تن تایید شده است، ۱۷۹ نفر نجات یافته اند، اما بسیاری از مفقود شدگان مرده تلقی می شوند.

مقامات هنوز نتوانسته اند علت فاجعه را روشن سازند. اما برخی از نجات یافتگان می گویند آنها پیش از آن که کشتی به پهلو واژگون شود، صدای برخورد شدیدی را شنیدند.

گزارش ها حاکی است سه شنبه شب مه غلیطی منطقه را پوشانده بود، ولی معلوم نیست که آیا در حادثه تاثیر داشت یانه.

ناخدای کشتی نیز هدف تحقیقات قرار گرفته است. گفته می شود او هنگام وقوع فاجعه پشت فرمان نبود.

مقامات روز جمعه گفتند وقتی کشتی احتمالا چرخش تندی انجام داد، به پهلو افتاد و غرق آن آغاز شد، یک ملوان دون پایه آنرا هدایت می کرد.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا پیام های تسلیت برای خانواده های قربانیان فرستاده است و می گوید در جریان سفر هفته آینده به آن کشور به آنها ادای احترام خواهد کرد.

وزیر امنیت و امور عمومی کره جنوبی گفت برای بیرون کشیدن کشتی از آب ازجرثقیل های شناور استفاده خواهد شد، اما یاد آور شد این اقدام پس از آن صورت خواهد گرفت که مسلم شود کسی در داخل آن زنده نمانده است.

ناخدای کشتی و مدیر شرکتی که آنرا اداره می کند، از فاجعه پورش خواسته اند.
XS
SM
MD
LG