لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۴

تیم ملی فوتبال ایران «یک برد» تا جام جهانی قطر فاصله دارد


تیم ملی فوتبال ایران
تیم ملی فوتبال ایران

تیم ملی فوتبال ایران که روز پنجشنبه ۷ بهمن در تهران میزبان تیم ملی عراق است، برای صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر تنها به یک پیروزی نیاز دارد.

تیم ملی ایران در گروه «آ» مرحله سوم مقدماتی جام جهانی آسیا، از شش بازی ۱۶ امتیاز کسب کرده است و اگر در چهار بازی آینده تنها دو امتیاز کسب کند، صعود آن به جام جهانی قطعی می‌شود.

به این ترتیب پیروزی در بازی امروز این سومین حضور پیاپی و در مجموع ششمین حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی خواهد بود.

تیم ایران که در مرحله مقدماتی رقابت‌ها را کم فروغ آغاز کرده بود توانست تحت رهبری دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی ایران، متحول شود.

این مربی اهل کرواسی روز چهارشنبه در نشست خبری قبل از بازی گفت: «بازی عراق برای ما خیلی سخت است. شرایط ایده‌آل نیست و چهار بازیکن ما به دلیل کرونا در اختیارمان نیستند و مهدی طارمی هم تاکنون به اردو نیامده است.»

آقای اسکوچیچ در عین حال تاکید کرد که «با تمام قدرت مقابل عراق حاضر می‌شویم.»

  • حضور انتخابی زنان در ورزشگاه

از دو سال پیش فدراسیون فوتبال ایران از سوی نهاد جهانی فوتبال، فیفا، برای صدور اجازه حضور زنان در ورزشگاه‌ها تحت فشار بوده است. جمهوری اسلامی که از ابتدای انقلاب مانع حضور زنان در ورزشگاه شده، در دو سال اخیر به بهانه کرونا، دیدارهای تیم ملی ایران را بدون تماشاگر برگزار کرده است.

دیدار ایران و عراق در تهران در حالی با حضور تماشاگران برگزار می‌شود که مقامات فوتبال ایران گفتند که اجازه حضور محدود زنان به ورزشگاه را می‌دهند. با این حال گزارش‌ها از ایران حکایت از آن دارد که سامانه خرید بلیت زنان ناگهان پر شده و به نظر می‌رسد فدراسیون فوتبال، بلیت سهمیه زنان را در اختیار کسانی که خود تشخیص داده، قرار داده است.

پیش از این نیز یک بار فدراسیون فوتبال، بلیت سهم زنان را به صورت محدود پیش‌فروش کرده بود، اما در آن مقطع نیز بلیت‌ها در اختیار تماشاگران از پیش تعیین شده قرار گرفته بود.

XS
SM
MD
LG