لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۴۵

بیانیه بازیکنان تیم ملی: تدارکات و پشتیبانی «در حد یک تیم باشگاهی» هم نیست


دیدار تیم‌های ملی ایران و لبنان (عکس از فدراسیون فوتبال ایران)
دیدار تیم‌های ملی ایران و لبنان (عکس از فدراسیون فوتبال ایران)

بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران پس از پیروزی روز پنج‌شنبه مقابل لبنان در نامه‌ای سرگشاده مسئولان فدراسیون فوتبال و ورزش کشور را به باد انتقاد گرفتند.

بازیکنان ایران با انتشار پیامی مشترک در صفحات مجازی خود، با اشاره به مشکلات و کمبودها، از جمله وضعیت نامناسب البسه تیم ملی، پرداخت نشدن پاداش‌ها، و عدم رسیدگی فدراسیون فوتبال به مشکلات این تیم در لبنان، به انتقاد از مسئولان این فدراسیون و ورزش کشور پرداختند و این وضعیت را شایسته تیم نخست آسیا ندانستند.

بازیکنان تیم ملی در این نامه با بیان این که سطح تدارکات و پشتیبانی از آنها حتی «در حد یک تیم باشگاهی» هم نیست، گفته‌اند: «یک سال است که لباس‌های کهنه را می‌پوشیم و هر بار پس از شستشو دوباره باید بپوشیم. در همین سفر لبنان با مشکلات زیادی از جمله زمین تمرین مواجه شدیم اما اعتراض مناسبی از طرف مسئولان فدراسیون صورت نگرفت. بازیکنان تیم ملی برخلاف وعده‌ها و با گذشت چندین ماه، هنوز پاداش‌های خود را دریافت نکرده‌اند.»

در ادامه این نامه آمده است: «این وضعیت اصلا مناسب تیمی نیست که در صدر رنکینگ آسیاست و مهیای حضور در جام جهانی می شود.»

این درحالی است که شهاب الدین عزیزی خادم، رئیس کنونی فدراسیون فوتبال ایران، مدعی است با حمایت سرمایه‌داران دولتی و‌ خصوصی برای فوتبال ایران عزت و احترام به ارمغان آورده است.

تابستان گذشته فدراسیون فوتبال ایران به طور رسمی اعلام کرد که قرار دادش با پوشاک آل اشپورت فسخ شده و دو شرکت خارجی و دو شرکت داخلی درخواست خود را ارائه داده‌اند و فدراسیون برای برگزاری مزایده آماده است.

این وضعیت اصلا مناسب تیمی نیست که در صدر رنکینگ آسیاست و مهیای حضور در جام جهانی می شود.
بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران

در حالی که عزیزی خادم قرارداد با هواپیمایی زاگرس و پرواز اختصاصی در اعزام تیم‌های فوتبال به مسابقات را از دستاوردهای خود می‌داند. حمل پوشاک کهنه توسط بازیکنان بازتاب گسترده‌ای در فضای مجازی داشته است.

رئیس فدراسیون و حمید سجادی، وزیر ورزش و‌جوانان، هنوز به این اعتراض‌ها واکنشی نشان نداده‌اند.

پیروزی در واپسین دقایق

تیم ملی فوتبال ایران روز پنج‌شنبه در مرحله پایانی رقابت‌های فوتبال انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به مصاف لبنان رفت. ایران در حالی‌که تا دقیقه ۹۰ بازی، یک بر صفر از میزبان شکست خورده بود، با به ثمر رساندن دو‌ گل در وقت‌های تلف شده، شکست را با پیروزی عوض کرد.

در این دیدار که در ورزشگاه صیدای بیروت برگزار شد، سونی سعد در دقیقه ۳۷ دروازه علیرضا بیرانوند را باز کرد. اما گلزنی سردار آزمون در دقیقه ۹۰+ ۱ و در ادامه احمد نوراللهی در دقیقه ۵+۹۰ مانع از شکست ایران شد. ایران با این برد با ۱۳ امتیاز در صدر جدول گروه خود باقی ماند. لبنان پنج امتیازی هم در رده سوم جدول قرار گرفت.

تیم ملی فوتبال ایران پس این این پیروزی به اردن خواهد رفت تا روز سه‌شنبه ۲۵ آبان در آن کشور به مصاف تیم ملی سوریه برود.

XS
SM
MD
LG