لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۱

ساندی تایمز: افشاگری اسنودن جاسوسان بریتانیایی را به خطر انداخته است


افشاگری اسنودن، جاسوسان بریتانیایی را به خطر انداخت
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00

روزنامه ساندی تايمز چاپ لندن از بازگشت جاسوس‌های در حال مأموريت بريتانيا از کشورهای متخاصم خبر داده است.

ساندی تايمز، يکی از پر تيراژترين نشريه های لندن یکشنبه ۱۴ ژوئن در گزارشی نوشت که بريتانيا زمانی تصميم گرفته است جاسوسان خود را از کشورهای رقيب خارج کند که گفته می‌شود، مسکو موفق به شکستن رمز يک ميليون سند فوق سری در اختيار ادوارد اسنودن، کارمند سابق سازمان امنيت ملی آمريکا NSA شده است.

اسنودن از سال ۲۰۱۳ با افشای اسناد محرمانه NSA به روسيه گريخت، پس از مدت کوتاهی از روسيه موفق به دريافت پناهندگی موقت شد و اکنون با دريافت اجازه اقامت حق مسافرت در داخل روسيه را دارد.

ساندی تايمز به نقل از دفتر نخست وزيری ديويد کامرون نوشت که کشف رمز اين اطلاعات به اين معنی است که جاسوسان ما بايد جابجا شوند، البته هنوز هيچگونه شواهدی مبنی بر آسيب ديدن جاسوسان ما وجود ندارد.

این روزنامه به نقل از منابع جداگانه دولتی نوشت، اين اطلاعات که به دست چين هم رسيده، طيف گسترده ای از اطلاعات مربوط به فناوری‌های اطلاعاتی غرب را در اختيا پکن و مسکو می‌گذارد.

ساندی تايمز به نقل از چند منبع نزديک به دفتر نخست وزيری، وزارت کشور و سازمان اطلاعات بريتانيا خبر داد که در حال حاضر خدمات امنيتی ام آی ۶، که مسئول دفاع از منافع بريتانيا در خارج کشور است، مأموران خود را از برخی از کشورها خارج کرده است.

اقدام ادوارد اسنودن که به عنوان پیمانکار برای سازمان اطلاعات مرکزی آمريکا، CIA و سازمان امنيت ملی NSA کار می کرد با واکنش‌های متفاوتی رو به رو بوده است.

برخی او را قهرمان می‌دانند، برخی به عنوان يک فرد وطن پرست تحسينش می‌کنند و عده ای ديگر می‌گويند که به خاطر افشای اين اطلاعات خائن است. او درباره افشای نحوه جمع آوری اطلاعات شهروندان در سازمان امنیت ملی آمریکا گفته که این اقدام را به منظور حفظ حقوق شهروندان آمریکایی انجام داده است.

اسنودن در حال حاضر در آمريکا با دو اتهام، جاسوسی و سرقت اموال و اطلاعات محرمانه دولتی رو به رو است.

XS
SM
MD
LG