لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۷

بارش چهارمین برف زمستانی در یک ماه گذشته در شمال شرق آمریکا


برف بازی در شهر واشنگتن دی.سی - ۱ فروردین ۱۳۹۷
برف بازی در شهر واشنگتن دی.سی - ۱ فروردین ۱۳۹۷

برف و بوران شمال شرق آمریکا را در نوردید. روز چهارشنبه و در اولین روز فصل بهار میلیون ها نفر از مردم شمال شرق آمریکا با دور دیگری از بارش سنگین برف، یخ، و باد شدید مواجه شدند.

این چهارمین بارش عمده برف در این منطقه طی ماه جاری میلادی به شمار می رود که به تعطیلی مدارس، لغو پروازها، توقف برنامه سفرهای جاده ای اتوبوس ها، و لغو حرکت قطارها منجر شد.

در شهر واشنگتن، ادارات فدرال با تعطیلی عمده مواجه شدند و مدارس منطقه تعطیل بود. بسیاری از شرکت ها و رستوران ها و همچنین باشگاه های ورزشی نیز برنامه های خود را تغییر دادند و برخی از آنها ترجیح دادند که فعالیتی نداشته باشند.

در ایالت ویرجینیا و ایالت ویرجینیای غربی، ۲۸ هزار مشتری شرکت های برق، بدون برق بودند. برف سنگین باعث قطع درختان و افتادن آنها روی کابل های انتقال برق می شود.

رویترز می گوید برنامه سفر و حرکت میلیون ها نفر از ساکنان شرق آمریکا در اثر بارش برف مختل شد. شرکت های هواپیمایی بیش از ۳۸۹۰ پرواز را به گفته رویترز لغو کردند و حدود ۱۰۰۰ پرواز دیگر نیز با تاخیر مواجه شده اند.

در ایالت نیوجرسی در شمال شرق آمریکا روز سه شنبه وضعیت اضطراری اعلام شد. شهردار نیویورک هم برای پر جمعیت ترین شهر آمریکا برنامه های ویژه ای برف روبی در خیابان ها و جاده های شهر در نظر گرفته است تا مردم با مشکلات کمتری مواجه شوند.

در فیلادلفیا و نیویورک که تعداد زیادی دانش آموز و دانشجو دارد، کلاس های روز چهارشنبه تعطیل شد.

گزارش شده است که عبور توفان چهارشنبه شمال شرق آمریکا از حوالی فیلادلفیا تا نیویورک، بین ۳۰ تا ۴۶ سانتی متر برف به جای می گذارد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG