لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۴۰

پیمان میرزازاده، زندانی سیاسی و خواننده کرد، بار دیگر به زندان محکوم شد


پیمان میرزازاده، خواننده کرد اهل ارومیه
پیمان میرزازاده، خواننده کرد اهل ارومیه

پیمان میرزازاده، خواننده کرد اهل ارومیه که در حال تحمل حکم زندان فعلی خود است، از سوی شعبه ۱۱۰ دادگاه عمومی ارومیه به تحمل دو سال زندان محکوم شد.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، پیمان میرزازاده که اسفند ماه سال گذشته از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب ارومیه به دو سال زندان محکوم شده بود، این بار به اتهام «تبلیغ علیه نظام و خروج غیرقانونی از مرز» به دو سال زندان محکوم شد.

بنا بر این گزارش، این حکم روز یکشنبه ۱۹ خرداد به پیمان میرزازاده در داخل زندان ابلاغ شده است.

پیمان میرزازاده، پیش از این در تاریخ ۲ اسفند ۹۷ از سوی ماموران امنیتی بازداشت و در تاریخ ۱۱ اسفند ۹۷ با تودیع وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی تا پایان مراحل دادرسی از زندان ارومیه آزاد شد.

این زندانی سیاسی کرد در تاریخ ۱۳ اسفند ۹۷ با حضور در شعبه اول دادگاه انقلاب ارومیه بدون حضور وکیل توسط قاضی چابک محاکمه و به اتهام «تبلیغ علیه نظام و همکاری با احزاب کرد اپوزیسیون حکومت ایران از طریق سرودن ترانه» به دو سال زندان محکوم شد.

او آذر ماه سال ۹۶ نیز به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به ۶ ماه زندان محکوم شد و بعد از سپری کردن دوران محکومیت خود، خرداد ماه سال ۹۷ از زندان مرکزی ارومیه آزاد شد.

از سوی دیگر آقای میرزازاده روز ۱۲ فروردین سال جاری به همراه پانزده زندانی سیاسی کرد دیگر در زندان‌های ایران در همبستگی با زندانیان سیاسی کرد زندان‌های ترکیه و در همبستگی با لیلا گوون، قانونگذار حزب دموکراتیک خلق، به مدت سه روز دست به اعتصاب غذا زدند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG