لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۹

تیراندازی در پنسیلوانیا دو کشته برجای گذاشت


صحنه تیراندازی در محله آله‌گنی در پیتسبرگ
صحنه تیراندازی در محله آله‌گنی در پیتسبرگ

تیراندازی‌های اولین ساعات روز یکشنبه در پیتسبرگ ایالت پنسیلوانیا دستکم دو کشته برجای گذاشت.

در جریان تیراندازی‌های صورت گرفته در ساعت حدود دوازده‌ونیم بامداد یکشنبه ۲۸ فروردین در محله آلِه‌گِنی‌شرقی در شهر پیتسبِرگ در ایالت پِنسیلوانیا دو مرد جوان به ضرب گلوله ازپای درآمدند و دستکم ۹ نفر مجروح شدند.

این تیراندازی‌ها در جریان یک جشن بزرگ با حضور حدود ۲۰۰ نفر در یک خانه اجاره‌ای رخ داد. بنا به گزارشهای منابع محلی، حدود ۵۰ گلوله در این خانه شلیک شد و اغلب میهمانان این جشن افراد زیرسن قانونی بودند.

تنش ایجاد شده بعد از شلیک چند گلوله باعث هجوم مدعوین به سمت درها و پنجره‌های این خانه شد که در این میان چند نفر بر اثر سقوط از پنجره‌ها دچار جراحت و شکستگی استخوان شدند.

گزارش‌ها از شلیک چندین گلوله در خارج از این منزل مسکونی که از طریق سامانه اجاره‌ مستغلات «ایربی‌اندبی» کرایه شده‌بود، حکایت دارد.

پلیس هنوز نام مهاجم یا مهاجمان را ذکر نکرده و از انگیزه این تیراندازی صحبتی نکرده است.

در همینحال، در ایالت کارولینای جنوبی نیز در جریان تیراندازی در یک مجتمع خرید در حومه شهر کلمبیا در ساعت ۲ بعدازظهر روز شنبه ۱۴تن زخمی شدند. به گفته پلیس، یک مرد ۲۲ ساله در رابطه با این حادثه دستگیر شده است.

محدود کردن استفاده از سلاح گرم یکی از وعده‌های جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا بوده‌ است. او سال گذشته در مراسمی در کاخ سفید خشونت با سلاح گرم را یک «همه‌گیری» در کشور خواند و از کنگره آمریکا خواست قوانین سختگیرانه‌تری برای خرید و فروش اسلحه تصویب کند. در مقابل، برخی از سیاستمداران و شهروندان این قبیل اقدامات را خلاف متمم دوم قانون اساسی آمریکا می‌دانند.

بر اساس متمم دوم قانون اساسی آمریکا حمل و داشتن اسلحه برای شهروندان آمریکا یک حق قانونی است.

XS
SM
MD
LG