لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۵

مظنون حمله مسلحانه به نیویورک دستگیر شد؛ دستکم ۱۶ نفر در حمله به ایستگاه مترو نیویورک زخمی شده‌اند


تصویری از حمله بامداد روز ۱۲ آوریل (۲۳ فروردین) در مترو نیویورک
تصویری از حمله بامداد روز ۱۲ آوریل (۲۳ فروردین) در مترو نیویورک

مقامات شهر نیویورک می‌گویند که مظنون حملات مسلحانه مترو بروکلین دستگیر شده و در اختیار مقامات است.

براساس گزارش‌ها در زمان اوج ترافیک صبحگاهی روز سه‌شنبه ۲۳ فروردین به وقت محلی، یک مهاجم که ماسک ضد گاز بر چهره داشت در یکی از واگن‌های متروی شهری یک بمب دودزا را منفجر و به سوی مسافران تیراندازی کرده است.

به گزارش رویترز به نقل از پلیس نیویورک در این تیراندازی ده نفر مورد اصابت گلوله قرار گرفتند. پلیس در مورد میزان و شدت جراحت‌ها اطلاعات بیشتری ارائه نکرده است.

براساس این گزارش جستجو برای فرد مهاجم همچنان ادامه دارد اما احتمال تروریستی بودن آن ضعیف عنوان شده با این حال مقامات پلیس می‌گویند که تمامی انگیزه‌های محتمل بررسی می‌شود.

این حمله در ایستگاه خیابان سی‌وششم در محله سانست پارک منهتن روی داده و رئیس پلیس نیویورک می‌گوید که تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که فرد مهاجم یک مرد سیاهپوست با اندام درشت بوده و یک جلیقه سبز رنگ شبیه کارگران ساختمانی و یک گرمکن کلاه‌دار به تن داشته است. او پس از ورود به یکی از واگن‌های مترو یک کپسول حاوی دود را از کیف خود در آورد و آن را باز کرد و سپس به روی مسافران آتش گشود.

کاخ سفید در واکنش به این خبر گفته است که دولت فدرال برای کمک به نهادهای محلی با شهردار و رئیس پلیس نیویورک در تماس است و ماموران اف‌بی‌آی نيز برای کمک به تحقيقات در محل حادثه هستند.

XS
SM
MD
LG