لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۴

جزئیات ساخت سریال تلویزیونی درباره سعید ملایی، جودوکار پیشین تیم ملی ایران، اعلام شد


سعید ملایی
سعید ملایی

جزئیات ساخت سریال تلویزیونی درباره سعید ملایی، جودوکار پیشین تیم ملی ایران، و ساگی موکی رقیب اسرائیلی‌ او اعلام شد.

تارنمای هنری «ددلاین» گزارش داده است که الکس گیبنی، سینماگر نامدار آمریکایی، تهیه‌کننده این سریال برای شرکت‌های «ام‌جی‌ام» و «تادمور اینترتینمنت» خواهد بود.

این جزئیات در شرایطی اعلام می‌شود که سعید ملایی، که حالا برای مغولستان مبارزه می‌کند، پس از دریافت مدال نقره در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو از اسرائیل قدردانی کرد.

مبارزات درخشان سعید ملایی در توکیو بازتاب زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشت و بسیاری از کاربران ایرانی دریافت مدال نقره را به ملی‌پوش پیشین ایرانی تبریک گفتند.

ساگی موکی اسرائیلی نیز در بازی‌های المپیک توکیو صاحب مدال برنز شد.

الکس گیبنی که بیشتر برای کارگردانی فیلم‌های مستند شناخته می‌شود، مدتی است در زمینه آثار داستانی فعالیت می‌کند و تهیه‌کنندگی سریال‌های مختلفی را برای شبکه‌های هولو، نتفلیکس، و شوتایم بر عهده داشته است.

فیلمنامه این سریال کوتاه را سیروس نورسته، سینماگر ایرانی آمریکایی که در تولید فیلم سینمایی «سنگسار ثریا میم» مشارکت داشت، می‌نویسد.

شرکت‌های «ام‌جی‌ام» و «تادمور اینترتینمت» پیشتر امتیاز تولید این اثر را از سعید ملایی و ساگی موکی دریافت کرده بودند.

به گفته تهیه‌کنندگان، «این سریال بر اساس داستان واقعی سعید ملایی، قهرمان ایرانی، را بیان می‌کند که برای داشتن حق رقابت با ساگی موکی، رقیب اسرائیلی، همه چیز خود را به خطر انداخت. پس از آن این دو ورزشکار با یکدیگر دوست شدند، و بیش از هر چیز خواستند که خارج از محدودیت‌های سیاسی به رقابت بپردازند.علی‌رغم تهدید و ارعاب مقامات ایرانی، سعید ملایی از سرزمین مادری خود گریخت تا در مکانی مخفی پناهنده شود و برای کسب عنوان ‌‌قهرمانی بجنگد.»

این پروژه هنری با همکاری سعید ملایی، ساگی موکی، و فدراسیون جهانی جودو به ریاست ماریوس ویزر تولید می‌شود و شامل تصاویر اختصاصی و دیده نشده‌ای از این ورزشکاران خواهد بود.

هنوز زمان پخش سریال اعلام نشده است.

XS
SM
MD
LG