لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۳

پژوهش: چرا برخی از زوج ها بیشتر رابطه جنسی دارند؟


به گفته یک محقق، به نظر می رسد که زوج های تازه ازدواج کرده تقریبا هر سه یا چهار روز یک بار سکس دارند.
به گفته یک محقق، به نظر می رسد که زوج های تازه ازدواج کرده تقریبا هر سه یا چهار روز یک بار سکس دارند.

پژوهشگرانی که درباره زندگی جنسی مردم مطالعه می کنند، می گویند زوج ها هر چقدر بیشتر از زندگی جنسی خود رضایت داشته باشند، از رابطه خود نیز راضی ترند.

آنها همچنین یادآور می شوند برای فهمیدن این که یک زوج تازه ازدواج کرده هتروسکشوال (دگرجنس گرا) چه اندازه لذت می برند و سکس دارند – یا ندارند – باید به شخصیت های آنها نگاه کرد.

در گزارشی که سی ان ان منتشر کرده است به نقل از پژوهشگران گفته می شود: مشخصا به شخصیت زن نگاه کنید. اگر در باره زندگی خیلی زیاد کنجکاو است و در باز کردن سر صحبت با دیگران مشکلی ندارد، یعنی رابطه جنسی زوج بیشتر است. از سوی دیگر، به نظر نمی رسد شخصیت مرد تاثیر زیادی در دفعات سکس داشته باشد.

در مطالعه جدید، دو روانشناس دانشگاه ایالتی فلوریدا از ۲۷۸ زوج خواستند یادداشت های روزانه خود را نگاهدارند – چرا که راه معتبرتری برای اندازه گیری دفعات هم آغوشی است – و بعد در آزمایش به اصطلاح پنج ویژگی بزرگ شخصیت شرکت کنند: وجدان کاری، یا چه اندازه سر وقت برای دیدارها و پاسخ به ایمیل ها حاضرهستید؛ توافق، یا چه اندازه برای خوشحال ساختن مردم اشتیاق دارید؛ باز بودن برای تجربه جدید، یا چه اندازه آماده ماجراجویی هستید؛ روان پریشی، یا چگونگی واکنش به دشواری های گوناگون زندگی؛ و برونگرایی، یا چه اندازه می خواهید با دیگران وقت بگذرانید.

پژوهشگران از سه نمونه متفاوت تازه ازدواج کرده ها، اکثرا بین میانه ۲۰ سالگی و اوائل ۳۰ سالگی خواستند برای دو هفته کارهایی را که روزانه انجام می دهند بنویسند و گزارش دهند آیا هر روز سکس داشته اند، و در این صورت در میزان یک تا هفت چه اندازه اقناع شدند.

اقناع جنسی مقوله دیگری بود. در این مورد، شخصیت های هر دو طرف مطرح بود. برای مردان و زنان، سطوح بالاتر روان پریشی به سطوح پایین تر اقناع ارتباط داشت.

جالب این که باز بودن شوهران برای تجربه جدید رابطه منفی با اقناع داشت، در حالی که در زنانی که اینگونه بودند، اقناع جنسی بیشتر بود. و همچین، شخصیت خود فرد، و نه شریک جنسی آنها بود که با رضایت جنسی رابطه مستقیم داشت.

با این همه، پژوهشگران یاد آور می شوند مطالعه – شامل چهارده روز برای زوج هایی که شاید هنوز در مرحله ماه عسل بودند - نباید معیاری برای تمام زوج ها در تمام مراحل رابطه ها باشد. افزون بر این باید عوامل فرهنگی و نوع رشد، و نیز رابطه دو نفر در مناطق آزاد تر، مانند نیویورک و سانفرانسیسکو در مقایسه با نواحی محافظه کار تر در نظر گرفته شود.

گزارش سی ان ان می گوید با این همه، کسی واقعا نمی داند که زوج های "خوشحال" - چه ازدواج کرده باشند و چه ازدواج نکرده باشند - چند دفعه سکس واقعا باید داشته باشند. با این همه، به گفته یک محقق، به نظر می رسد که زوج های تازه ازدواج کرده تقریبا هر سه یا چهار روز یک بار سکس دارند. اما وقتی محققان از زوج ها خواستند تعداد دفعات سکس را دو برابر کنند، آنها از رابطه جنسی کمتر خوششان آمد.

XS
SM
MD
LG