لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۴

اوباما: قربانیان هرگز فراموش نخواهند شد


در یازدهمین سالگرد حملات تروریستی القاعده که نزدیک به ۳ هزار تن را در امریکا کشت، هزاران نفر در نیویورک، واشنگتن و پنسیلوانیا گرد آمدند.

در کاخ سفید، باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا و همسرش میشل و دیگر شخصیت ها و مقامات در ساعت ۸:۴۶ صبح به وقت شرق آمریکا، یک دقیقه سکوت کردند. در آن لحظه در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ دو جت مسافری ربوده شده توسط القاعده، به برج های مرکز تجارت جهانی در نیویورک برخورد کردند.

بعدا، رییس جمهوری آمریکا سرپرستی آیینی را برعهده گرفت که در محل بنای یادبود در پنتاگون، ستاد ارتش امریکا، که سومین هواپیما به آن برخورد کرد.


باراک اوباما در مقابل پرچم آمریکا ایستاد و به خانواده های قربانیان گفت مهم نیست چند سال بگذرد، عزیزان آنها هرگز فراموش نخواهند شد.

در نیویورک، در محل برج های مرکز تجارت جهانی که در پی اصابت هواپیماها فرو ریختند، خانواده های کشته شدگان در خواندن اسامی قربانیان شرکت کردند. برخی عکس های عزیزان خود را در دست داشتند و می گریستند.

جو بایدن معاون ریاست جمهوری در آئینی در شنکسویل، در پنسیلوانیا سخن می گوید. در آنجا چهارمین هواپیمای ربوده شده پس از آن که مسافران سعی کردند کنترل آنرا به دست بگیرند و از رسیدن آن به هدف احتمالی دیگری در واشنگتن جلوگیری کنند سقوط کرد.

میت رامنی نامزد حزب جمهوریخواه برای ریاست جمهوری امریکا در یک گردهمایی در کنوانسیون انجمن گارد ملی در رینو، در ایالت نوادا، درباره سالگرد ۱۱ سپتامبر سخن گفت.

لئون پانه تا وزیر دفاع، روز دوشنبه از بنای یادبود مسافران و سرنشینان هواپیمای پرواز ۹۳ در شنکسویل ، در ایالت پنسیوانیا شرکت کرد، و گفت کشور هرگز نباید پرسنل نظامی را که در سال ۲۰۰۱ برای نبرد با نیروهای طالبان به افغانستان فرستاده شدند فراموش کند.

در رویدادی دیگر، مایکل بلومبرگ شهردار نیویورک اعلام کرد با از سرگرفته شدن ساختن موزه ۱۱ سپتامبر در زمین های مرکز تجارت جهانی موافقت شده است. اجرای پروژه بر سر اختلافی بین بنیادی که موزه را کنترل می کند و یک سازمان دولتی که مالک مرکز تجارت جهانی است متوقف شده بود.

XS
SM
MD
LG