لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۰

چهار نفر شهادت خود را درباره ادعای آزار جنسی نامزد عضویت در دیوان عالی آمریکا ارایه دادند


سناتور چاک گرسلی رئیس کمیسیون قضایی سنا درباره حضور شاهدان تصمیم گرفته است.
سناتور چاک گرسلی رئیس کمیسیون قضایی سنا درباره حضور شاهدان تصمیم گرفته است.

وکلای زنی که برت کاوانا، نامزد عضویت در دیوان عالی آمریکا را به تعرض جنسی متهم کرده است، اظهارات قسم خورده و امضا شده چهار نفر از افرادی را که می گویند پیش از علنی شدن اتهامات تعرض جنسی از آن مطلع بوده اند، به کمیته قضایی سنای آمریکا تحویل دادند.

این زن که «کریستین بلیزی فورد» نام دارد می گوید برت کاوانا چندین دهه پیش به او تعرض جنسی کرده بود، اتهامی که از سوی او رد شده است.

وکلای خانم فورد می گویند که شوهر او یکی از این افراد است و طبق اظهاراتش، خانم فورد در جریان یک جلسه تراپی برای این زوج در سال ۲۰۱۲، این موضوع را بیان کرده بود.

اسناد ارائه شده همچنین نشان می دهد که فرد دیگری نیز می گوید فورد در سال ۲۰۱۶ او را از این موضوع مطلع کرده بود و از کاوانا سه ماه پیش نام برد.

روزنامه یو اس ای تودی برای اولین بار این اظهارات را منتشر کرد. قرار است برت کاوانا و خانم فورد هر دو جداگانه در سنا شهادت دهند.

کریستین فورد اکنون پرفسور یک کالج در ایالت کالیفرنیا است. او می گوید تعرض جنسی در زمانی که او و برت کاوانا دانش آموز دبیرستانی بودند، رخ داده است.

برت کاوانا از سوی پرزیدنت ترامپ برای عضویت در دیوان عالی آمریکا نامزد شده است. او اگر بتواند رای اکثریت کمیته قضایی سنا و سپس اکثریت سنا را کسب کند، تا زمانی که بخواهد و بتواند، می تواند یکی از ۹ عضو دیوان عالی آمریکا باشد که عالیترین نهاد قضایی این کشور است.

قضات دیوان عالی معمولا وابستگی جناحی ندارند اما دموکرات ها نگران هستند بعد از حضور یک قاضی پیشنهاد شده در دیوان عالی در سال گذشته توسط پرزیدنت ترامپ، حضور گزینه دیگر، کفه این دیوان را به نفع محافظه کاران بیش از پیش سنگین کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG