لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۰

پیروزی روبیو و مک کین در دور مقدماتی انتخابات سنا


مارکو روبیو (راست) و جان مک کین (چپ)، دو نامزد پیروز انتخابات درون حزبی سه شنبه شب گذشته.
مارکو روبیو (راست) و جان مک کین (چپ)، دو نامزد پیروز انتخابات درون حزبی سه شنبه شب گذشته.

انتخابات مقدماتی حزب جمهوریخواه روز سه شنبه در برخی ایالت های آمریکا برگزار شد، که در آنها دو سناتور مطرح توانستند در رقابت درون حزبی بار دیگر انتخاب شوند.

رای دهندگان جمهوریخواه در ایالت فلوریدا یک بار دیگر به سناتور مارکو روبیو در انتخابات درون حزبی برای نامزدی سنا رای دادند.

وی روز سه شنبه شب پس از پیروزی در میان طرفدارانش صحبت کرد و گفت نمی توانست در حالی که به احتمال از دست دادن تعادل قدرت بین دموکرات ها و جمهوریخواهان در سنا فکر می کند، آسوده باشد.

آقای روبیو در حالی بار دیگر در انتخابات سنا شرکت کرد که پس از شکست در رقابت های داخلی جمهوریخواهان برای نامزدی حزب در انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا، اعلام کرده بود در رقابت های سنا شرکت نخواهد کرد.

دیگر سناتور مطرحی که روز سه شنبه در رقابت های درون حزبی سنا پیروز شد، جان مک کین سناتور فعلی آریزونا بود. او با این پیروزی، دوباره نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات نوامبر برای کسب کرسی سناتوری همین ایالت خواهد بود.

آقای مک کین بعد از گفت: "ما باید بتوانیم از موضع قدرت در مقابل افکار رئیس جمهوری آینده، هر کس که می خواهد باشد، مقاومت کنیم که کشور را در مسیر اشتباهی نبرد. در نتیجه حفظ اکثریت جمهوریخواهان در کنگره بسیار ضروری است."

سناتور مک کین، که ریاست کمیته نیروهای مسلح سنا را بر عهده دارد، همچنین از حمایت طرفداران ایرانی تبار و ویتنامی تبار خود در آریزونا قدردانی کرد.

جان مک کین نیز از منتقدان شدید سیاست های دولت باراک اوباما، به ویژه رویکرد او در برابر ایران و بحران سوریه، است.

XS
SM
MD
LG