لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۲

سناتور میت رامنی، «منتقد سرسخت» ترامپ بازنشسته می‌شود


سناتور میت رامنی چهارشنبه خبر داد که در سال ۲۰۲۴ به دنبال نامزدی دوره دوم سنا نخواهد بود و با این خبر، پایان کار سیاسی طولانی مدت خود را اعلام کرد.

میت رامنی، فرماندار پیشین ایالت ماساچوست و نامزد ریاست جمهوری سال ۲۰۱۲ جمهوری‌خواهان، به عنوان «منتقد سرسخت» دونالد ترامپ، به شهرت رسید.

به گزارش آکسیوس، سناتور میت رامنی در ۷۶ سالگی با اشاره به «نیاز به نسل جدیدی از رهبران سیاسی» گفت که پس از ۲۵ سال خدمت، زمان کناره‌گیری او از سیاست فرا رسیده است.

در این‌حال تصمیم میت رامنی، پرسش‌هایی را درباره سن بالای چندین شخصیت با نفوذ واشنگتن، از جمله پرزیدنت بایدن، میچ مک کانل، رهبر اقلیت سنا و سناتور دایان فاینستاین که همگی بالای ۸۰ سال سن دارند، ایجاد می‌کند.

همزمان میت رامنی از بایدن و ترامپ در مورد مسائلی مانند تغییرات آب و هوایی، سیاست خارجی و هزینه‌های فدرال انتقاد کرد.

همچنین سناتور میت رامنی از ایالت یوتا ـ که به مواضع معتدل خود در حزب جمهوری خواه معروف است ـ با واکنش شدید حزب جمهوری‌خواه به دلیل رای او به محکومیت ترامپ در هر دو محاکمه استیضاح سنا، روبرو شد.

پیش‌تر نیز صدای آمریکا در گزارشی با عنوان «همراهی برخی از جمهوری‌خواهان با مردم ایران» پست میت رامنی، سناتور جمهوری‌خواهان را منتشر کرد که نوشته بود: «آمریکا در کنار ایرانیانی که برای آزادی اعتراض می‌کنند، ایستاده است. نیروهای استبدادی آیت الله ممکن است برای سرکوب ناراضیان تلاش کنند، اما آنها نخواهند توانست که روحیه انسانی را برای همیشه لگد مال کنند.»

XS
SM
MD
LG