لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۱

ترامپ از نامزدی رامنی برای انتخابات سنا حمایت کرد


یکی از دیدارهای رامنی و ترامپ پیش از آغاز به کار رئیس جمهوری آمریکا
یکی از دیدارهای رامنی و ترامپ پیش از آغاز به کار رئیس جمهوری آمریکا

در پی اعلام نامزدی انتخابات سنای آمریکا از حزب جمهوریخواه توسط «میت رامنی» از ایالت یوتا، رئیس جمهوری آمریکا دریک توئیتر از نامزدی وی حمایت کرد.

میت رامنی که خود در سال ۲۰۱۲ نامزد ریاست جمهوری از حزب جمهوریخواه بود، در جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶، در حملات شدید از نامزدی آقای ترامپ انتقاد کرده بود اما بعد چنان نزدیک شدند که حتی در مقطعی اعلام شد رامنی گزینه ترامپ برای وزارت خارجه آمریکاست.

پرزیدنت ترامپ در توئیت جدید خود ضمن استقبال از نامزدی رامنی نوشت، او سناتور بزرگی خواهد شد و جای «ارین هچ» سناتور کنونی یوتا را خواهد گرفت. او حمایت کامل و تایید مرا با خود دارد.

میت رامنی هم در توئیتر در پاسخ، ضمن تشکر از اعلام حمایت رئیس جمهوری نوشت امیدوارم در جریان مبارزه از حمایت و تایید مردم یوتا نیز برخوردار باشم.

جمهوریخواهان در سنا با ۵۱ کرسی اکثریت دارند اما برای تصویب بعضی لایحه ها به رای ۶۰ سناتور موافق نیاز هست. رامنی گفته است در مسائل داخلی از جمله کاهش مالیاتها، دستگاه دولتی فدرال کوچکتر و کاستن از حجم دیوان سالاری با رئیس جمهوری موافق است اما مثل گذشته هر جا مخالف باشد این را با صدای بلند اعلام خواهد کرد.

دونالد ترامپ ابتدا تلاش کرد ارین هچ را به شرکت در انتخابات سنای امسال تشویق کند اما وقتی سناتور هچ اعلام بازنشستگی کرد، آقای ترامپ تلفنی با رامنی تماس گرفت.

میت رامنی در سالهای ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۷ فرماندار ایالت ماساچوست بود و پدر وی جورج رامنی نیز فرماندار میشیگان بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG