لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۷

انجمن اسلام سکولار آلمان خواستار توقف همکاری با شورای مرکزی مسلمانان شد


انجمن اسلام سکولار در نامه‌ای به نانسی فایزر، وزیر کشور آلمان، خواستار قطع فوری همکاری با شورای مرکزی مسلمانان شد.

دلیل این درخواست آن است که مرکز اسلامی هامبورگ، که توسط سازمان حفاظت از قانون اساسی به عنوان «مرکزی افراط‌گرا »شناخته شده است، در این شورا عضو است .

در این نامه آمده است که این مرکز همچنین به اشاعه یهودی‌ستیزی، گسترش ایدئولوژی جمهوری اسلامی و جاسوسی از شهروندان ایرانی در تبعید می‌پردازد.

به گزارش روزنامه آلمانی «دی‌ولت» و به گفته دفتر حفاظت از قانون اساسی، مرکز اسلامی هامبورگ «نماینده یک رژیم اسلامی است که با ارزش‌های قانون اساسی ناسازگار است.»

مرکز اسلامی هامبورگ که مدیریت مسجد امام علی، معروف به مسجد آبی در آلستر را بر عهده دارد توسط دفتر حفاظت از قانون اساسی به عنوان پایگاه حکومت ایران در اروپا تلقی می شود و برای دهه ها تحت نظارت بوده است.

مقامات داخلی هامبورگ آبان ماه سال گذشته سید سلیمان موسوی‌فر، معاون این مرکز را به دلیل تماس نزدیک با سازمان های تروریستی اخراج کردند.

حمایت از سازمان‌های افراطی و تروریستی شیعه و همچنین به اشتراک‌ گذاشتن ویدیوهای تبلیغاتی با همین هدف در فیسبوک از جمله اتهامات موسوی‌فر بود.

در آن زمان مقامات داخلی آلمان گفتند که موسوی‌فر در کنار فعالیت و حمایت از سازمان‌های شیعه افراطی و تروریستی، با دو سازمان جمع‌آوری کمک‌های مالی ارتباط داشته که با نمایندگان حزب الله لبنان در ارتباط بوده‌است.

موسوی‌فر فیلم‌ها و عکس‌های تبلیغاتی این سازمان را در فیسبوک به اشتراک می‌گذاشت و به کشته‌شدگان حزب‌الله ادای احترام می‌کرد.

سلیمان موسوی‌فر به بهانه تحصیل فرزندانش تا آخرین لحظه در برابر دستور دادگاه برای ترک آلمان مقاومت کرد و سرانجام به ایران بازگشت.

XS
SM
MD
LG