لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۱

مأموران «سرویس مخفی» آمریکا باید بتوانند مثل «جیمز باند» رانندگی کنند


لیموزین ریاست جمهوری آمریکا موسوم به «کادیلاک وان» یا the Beast به معنای «جانور»
لیموزین ریاست جمهوری آمریکا موسوم به «کادیلاک وان» یا the Beast به معنای «جانور»

بخش انگلیسی صدای آمریکا - حفاظت از رئیس جمهوری آمریکا، تنها آمادگی برای پریدن جلوی گلوله شلیک شده نیست، بلکه خیلی بیشتر کار می برد.

تمام مأموران سرویس مخفی ایالات متحده، علاوه بر گذراندن یک دوره آموزشی گسترده – از حمل اسلحه گرفته تا کمک‌های اولیه – باید یاد بیگرند در شرایط اضطراری چطور رانندگی کنند.

این تمرین‌ها، که در یک میدان ۵۵۰ متری در ایالت مریلند انجام می شود، لازمه یادگیری مهارت هایی فراتر از رانندگی معمولی است. یکی از آنها دور در جا زدن است، یعنی این که راننده باید در سرعت بالا ناگهان یک دور ۱۸۰ درجه‌ای بزند و دنده عقب گرفته و به رانندگی با سرعت بالا ادامه دهد.

یادگیری این مهارت‌ها بخشی از «رانندگی محافظتی» است که هدف از آن فرار کردن با احتیاط از به اصطلاح «منطقه کشتار» و پناه بردن به جایی امن با تمام سرعت ممکن است.

حتی پس از گدراندن این دوره آموزشی پنج روزه، مأموران سرویس مخفی هنوز برای راندن لیموزین مخصوص ریاست جمهوری، که وزن آن ۹ تن است و به «کادیلاک وان» شهرت دارد، آماده نیستند.

هر کسی که مسئول خدمات حمل و نقل رئیس جمهوری و معاون رئیس جمهوری ایالات متحده است، باید یک دوره پنج روزه پیشرفته دیگر را نیز بگذراند، که تنها ۶۰ درصد از شرکت کنندگان می‌توانند با موفقیت آن را بگذرانند.

«جولیا مک‌موری»، متخصص امور عمومی سرویس مخفی می گوید: «اگر یکی از مأموران در امتحان دوره پیشرفته قبول نشود، به وظایف عادی دیگر خود ادامه می‌دهد و می‌تواند دوباره در تاریخ دیگری در امتحان شرکت کند. ولی در تعداد دفعات این آزمون محدودیت وجود دارد و یک چرخه بی‌پایان از تلاش و شکست نیست.»

تعلیم رانندگی مأموران سرویس مخفی آمریکا به طور رسمی در سال ۱۹۷۰ آغاز شد و نحوه آموزش به رانندگان به مرور زمان و با پیشرفت خودروها تغییر کرد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG