لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۵

تعطیلی مدارس در بحران کرونا «شکاف دیجیتالی» موجود میان دانش‌آموزان را آشکار کرده است


همه‌گیری ویروس کرونا یک تجربه بزرگ برنامه‌‌‌‌ریزی نشده «یادگیری از راه دور» را آغاز کرده است، ولی بسیاری از دانش‌آموزان به خاطر عدم دسترسی به فناوری دیجیتال از تحصیل عقب مانده‌اند.

به نوشته آسوشیتدپرس، در شرایط کنونیِ تعطیلی گسترده مدارس و اماکن آموزشی، دولت‌های محلی و نواحی آموزش و پرورش شهرستان‌ها و ایالت‌ها سخت در تلاشند که برای میلیون‌ها دانش آموز که به دلیل «شکاف دیجیتالی» در خانه به اینترنت دسترسی ندارند، امکانات لازم را مهیا کنند. شکاف دیجیتالی فاصله بین افراد یک جامعه در زمینه دسترسی به فناوری دیجیتال و فناوری اطلاعات است.

در این راستا ایالت کارولینای جنوبی از زمان بسته شدن مدارس در طول بحران کرونا صدها اتوبوس مجهز به وای فای را به مناطق مختلف ایالت فرستاده است. درون هر یک از این اتوبوس‌ها «روتر» نصب شده است و این روترها از پهنای باند کافی برای پوشش منطقه‌ای به مساحت یک پارکینگ کوچک برخوردارند. والدین برای دسترسی فرزندانشان به اینترنت می‌توانند به این پارکینگ‌‌ها بروند و فرزندانشان در حالی که درون خودرو نشسته‌اند، تکالیف‌شان را انجام دهند. در بعضی از مناطق هم این اتوبوس‌های مجهز به وای فای در نزدیکی مجتمع‌های آپارتمانی پارک می‌کنند.

آسوشیتدپرس می‌نویسد که نزدیک به ۳ میلیون دانش‌آموز در سراسر آمریکا، به خاطر شکاف اجتماعی و هزینه‌های بالا، از دسترسی به اینترنت محروم هستند. اکثر این دانش‌آموزان از خانواده‌های آفریقایی‌تبار و لاتین‌تبار کم‌درآمد با سطح تحصیلات پائین آمده‌اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG