لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۷

حمله موشکی حوثی‌ها به اردوگاه نیروهای مورد حمایت ائتلاف عربستان چند کشته بر جای گذاشت


سایه یک نیروی حوثی‌ها در تظاهراتی در صنعا علیه تحریم تسلیحاتی اعمال شده از سوی سازمان ملل - ۲۰۱۵
سایه یک نیروی حوثی‌ها در تظاهراتی در صنعا علیه تحریم تسلیحاتی اعمال شده از سوی سازمان ملل - ۲۰۱۵

منابع نظامی و یک مقام محلی می‌گویند حوثی‌های یمن روز پنجشنبه ۹ دی، موشکی را به سمت اردوگاهی که در آن نیروهای یمنی مورد حمایت ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی قرار داشتند، شلیک کردند.

به گزارش رویترز، نیروهای یمنی مورد حمایت عربستان برای کمک به مقابله با فشار نظامی حوثی‌ها برای تصرف استان نفت‌خیز شبوه اعزام شده بودند.

به گفته سه منبع نظامی چهار سرباز در حمله موشکی حوثی‌ها کشته و سیزده نفر زخمی شدند. یک مقام محلی تعداد کشته شدگان را هفت نفر اعلام کرد.

تاکنون هیچ اظهارنظری نه از سوی حوثی‌ها و نه از جانب «تیپ غول‌ها» که طرفدار ائتلاف تحت رهبری عربستان هستند، صورت نگرفته است. این تیپ پیشتر در روز چهارشنبه اعلام کرده بود نیروهای مستقر در غرب یمن به شبوه در جنوب رسیده‌اند.

حوثی‌های وابسته به ایران که بیش از شش سال است با ائتلاف تحت رهبری عربستان می‌جنگند، در استان مرکزی مارب پیشروی کرده‌اند. استان مارب، تنها منطقه تولیدکننده گاز طبیعی یمن است که بزرگترین میادین نفتی کشور را در خود جای داده است.

حوثی‌ها به استان شبوه نفوذ کرده‌اند و مسیرهای ارسال تدارکات به مارب را که آخرین پایگاه شمالی دولت شناخته شده بین المللی است، قطع کرده‌اند. نیروهای دولتی همچنان مرکز مارب و تأسیسات هیدروکربنی مجاور آن را در اختیار دارند.

XS
SM
MD
LG