لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۴۲

درخواست پناهندگی یکی از شاهزادگان سعودی در لندن


ساره بنت طلال بن عبدالعزیز، نوه بنیاینگذار عربستان سعودی، از ترس بازگشت به کشورش در بریتانیا تقاضای پناهندگی سیاسی کرده است.

روزنامه تلگراف چاپ لندن در گزارشی درباره این عضو خاندان سلطنتی عربستان سعودی می نویسد ساره، نوه عزیز دردانه بنیانگذار کشور و دختر یکی از قدرتمندترین پسران اوست که حالا می گوید در ریاض امنیت ندارد.

این نخستین بار است که عضوی بلندپایه از خانواده سلطنتی عربستان سعودی تقاضای پناهندگی سیاسی می کند.
ساره، ۳۸ ساله و دارای چهار فرزند، مقام های سعودی را متهم می کند که قصد داشته اند او را از بریتانیا ربوده و به ریاض بازگردانند تا در آنجا محاکمه شود.

ساره به روزنامه تلگراف گفته است «از نظر روحی و جسمی مورد آزار قرار گرفته ام. دارایی هایم در سعودی توقیف شده است و مرا به ارتباط داشتن با نیروهای اپوزیسیون و ایران متهم می کنند.»

وکلای پرنسس ساره روز جمعه به وزارت کشور بریتانیا خبر دادند که او می خواهد در این کشور پناهنده شود. به نوشته روزنامه تلگراف، وزارت کشور بریتانیا پیش از هرگونه تصمیم گیری در این باره باید از صحت ادعاهای ساره بنت طلال مطمئن شود و آن وقت بررسی کند که آیا می تواند پناهگاه امنی در اختیار او بگذارد یا نه.

پرنسس ساره از سال ۲۰۰۷ ، به دنبال مشاجره با پدرش طلال بن عبدالعزیز در بریتانیا زندگی کرده است. او همچنان پرونده مفتوحی علیه برادرش (شاهزاده ترکی بن طلال) بر سر ارثیه ۳۲۵ میلیون پوندی مادرشان دارد. ساره به روزنامه تلگراف گفته است که مقام های سعودی دارایی های اش را ضبط کرده و او را از ارثیه ای که داشته بی بهره ساخته اند.

مقام های سعودی از ساره بنت طلال خواسته اند که پس از بازگشت به ریاض می تواند در این باره اقامه دعوی کند.
XS
SM
MD
LG