لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۴۰

ملک سلمان تعطیلات فرانسوی پرمناقشه اش را پایان داد


ویلای متعلق به پادشاه عربستان سعودی در جنوب شرق فرانسه
ویلای متعلق به پادشاه عربستان سعودی در جنوب شرق فرانسه

به دنبال هفته ها مناقشه و اعتراض محلی های فرانسوی درباره بسته شدن یک ساحل عمومی در سواحل جنوبی این کشور، ملک سلمان، پادشاه عربستان پس از اقامتی کوتاه مجبور به ترک ویلایش شد.

یک مقام ارشد فرانسوی روز دوشنبه گفت این ساحل مورد مناقشه کوچک پس از ترک ملک سلمان باز شد. ملک سلمان هشت روز در فرانسه ماند. این مقام ارشد به خبرگزاری فرانسه گفت که پادشاه عربستان طبق برنامه فرانسه را ترک کرده است و «هیچ چیز غیرعادی در این ماجرا نیست.»

خبرگزاری فرانسه می گوید روز دوشنبه کارگران در حال برچیدن آسانسور موقتی که ساحل را به ویلای مشرف به مدیترانه ملک سلمان متصل می کرد، دیده شدند. یکی از شرایط نصب این آسانسور، برچیدن آن پس از ترک پادشاه عربستان بود.

ملک سلمان با بیش از ۵۰۰ نفر همراه به ویلا رفت. گزارش های تایید نشده شمار خدمه او را هزار نفر اعلام کردند. علی رغم شکایات درباره بسته شدن ساحل، حضور آن همه شهروند سعودی در جنوب فرانسه کل منطقه از جمله شهر ساحلی کن را تحت تاثیر قرار داده بود.

یکی از شهروندان فرانسوی که در تهیه پتیشن اعتراضی فعالیت می کرد گفت: «این همه بریز و بپاش فقط برای هشت روز تعطیلات تابستانی پادشاه سعودی.»

XS
SM
MD
LG