لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۷

دردسر یک دختر اهل عربستان سعودی با انتشار ویدئویی با دامن کوتاه


دختر جوان اهل عربستان سعودی با دامن کوتاه ویدئو منتشر کرد و جنجال آفرید
دختر جوان اهل عربستان سعودی با دامن کوتاه ویدئو منتشر کرد و جنجال آفرید

یک دختر جوان اهل عربستان سعودی با انتشار ویدئویی از خودش در حالی که با دامن کوتاه و تاپ آستین حلقه ای در خیابان راه می رود، جنجال به پا کرد.

در توییتر، کاربران بخصوص از عربستان سعودی با استفاده از هشتگ های مختلف نظر خود را در این مورد بیان کردند. برخی، خواستار بازدداشت و مجازات او شده اند و برخی دیگر از او حمایت کرده اند.

بنا به خبرهای منتشر شده در وب سایتهای وابسته به دولت، مقامات سعودی به دنبال راه کاری مناسب در برخورد با زیر پا گذاشتن قانون توسط این زن هستند.

ویدئو که ابتدا در شبکه اجتماعی «اسنپ چت» منتشر شد، این دختر را در یکی از روستاهای محافظه کار شمال ریاض نشان می دهد.

یک نویسنده اهل عربستان سعودی که بیش از ۴۱ هزار هوادار در توییتر دارد نوشته «همانطور که ما از مردم می خواهیم قوانین کشورهایی که به آن سفر می کنند را رعایت کنند، باید قوانین این کشور نیز محترم شمرده شود»

اما برخی از کاربران با پست کردن تصاویری از همسر و دختر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در سفر به عربستان سعودی در ماه مه، که بی حجاب در ملاء عام ظاهر شدند نوشته اند چطور این قوانین تنها برای زنان سعودی اعمال می شود.

بسیاری می گویند اگر دختری خارجی چنین کاری می کرد، مردم از زیبایی اش حرف می زدند اما حالا که دختری اهل عربستان سعودی بی حجاب در خیابان راه رفته، خواستار مجازاتش می شوند.

محمد بن سلمان، ولیعهد و وزیر دفاع جوان عربستان سعودی بارها خواستار فراهم کردن امکانات بیشتر برای سرگرم شدن جوانان شده و از الگوها و محصولات غربی در این عرصه استقبال کرده است. با این حال، قوانین سرسختانه عربستان در مورد ازادی های اجتماعی زنان همچنان پابرجا باقی است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG