لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۴

شباهت اسمی بابانوئل و زندگی در قطب مرد آلاسکایی را به دردسر انداخت


بابا نوئل طبق افسانه هر سال در کریسمس با سورتمه ای که توسط گوزنها کشیده می شود، از قطب شمال می آید و برای کودکان هدیه می آورد.
بابا نوئل طبق افسانه هر سال در کریسمس با سورتمه ای که توسط گوزنها کشیده می شود، از قطب شمال می آید و برای کودکان هدیه می آورد.

حساب فیسبوکی مردی به نام سانتا کلاس یا همان بابانوئل که چند روز پیش تعلیق شده بود، به حالت عادی برگشت. فیسبوک پیشتر در روز کریسمس حساب «سانتا» را تعلیق کرده و خواستار اثبات هویت او شده بود.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، آقای کلاس اهل شهر نورت پول – به معنای قطب شمال- در ایالت آلاسکای آمریکا است و گفته که فیسبوک هرگز دلیل مسدود شدن صفحه او را توضیح نداد. او گفت شباهت نام او به «سانتا کلاس» افسانه ای و سکونت در شهر نورت پول یا قطب شمال مایه تردید فیسبوک به اصالت حساب او شده بود.

سنتا کلاز یا بابا نوئل طبق افسانه های غربی هر سال در کریسمس با سورتمه ای که توسط گوزنها کشیده می شود، از قطب شمال می آید و برای کودکان هدیه می آورد.

یک سخنگوی فیسبوک روز سه شنبه در ایمیلی بابت تعلیق حساب فیسبوکی آقای «کلاس» از او عذرخواهی کرد و گفت این کار اشتباه بود.

آقای کلاس گفت برای اثبات هویت خود چندین سند از جمله کپی گواهینامه رانندگی آلاسکا و نامه استخدام خود در شورای شهر نورت پول در این ایالت شمالی را ارائه داده است. کلاز گفت او تنها سانتا کلاس فیسبوک است که در این شهر زندگی می کند و نامش قانونی است.

صفحه فیسبوک او بیش از ۳۰۰ هزار بار لایک شده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG