لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۱۴

آفريقای جنوبی با اتحاديه کارمندان دولت وارد مذاکره خواهد شد


رييس جمهوری آفريقای جنوبی به خاطر منافع کشورخود خواستار پايان دادن به اعتصاب ۱۳ روزه کارکنان دولت شده است.

جيکوب زوما رييس جمهوری آفريقای جنوبی به وزيران کابينه دولت دستور داده است که با مذاکره با اتحاديه کارگری به اعتصاب ۱۳ روزه کارمندان دولت که از هجدهم ماه اوت آغاز شد خاتمه دهند.

سخنگوی رييس جمهوری آفريقای جنوبی روز دوشنبه گفت که آقای زوما ظرف چند روز گذشته با وزيران کابينه به مذاکره پرداخته و از آنها خواسته است که بخاطر منافع کشور به اعتصاب کارکنان دولت خاتمه دهند.

سخنگوی رييس جمهوری اضافه کرد که رييس جمهوری آفريقای جنوبی به ويژه نگران پيامدهای منفی اعتصاب در امور بهداشتی و آموزشی است.

کاساتو، اتحاديه کارگری اصلی کارکنان دولت، از دستور رييس جمهوری آفريقای جنوبی استقبال کرده و ابراز اميدواری کرده است که موافقت طرفين بتواند اعتصاب را هرچه زودتر به پايان برساند.

پليس آفريقای جنوبی پيشتر تهديد کرده بود که به اعتصاب کارکنان دولت خواهد پيوست، اما سخنگوی حزب حاکم هشدار داد که اعتصاب نيروهای پليس کشور را به هرج ومرج خواهند کشاند و امکان دستيابی به هر راه حلی را غيرممکن خواهد کرد.

يک شهروند آفريقای جنوبی می گويد که در حال حاضر ارتش و پليس تنها گروهی هستند که در غياب پرستاران به بيماران کمک ميکنند؛ او هشدار داد که اعتصاب نيروهای نظامی و پليس فاجعه بار خواهد بود. شهروند ديگری از دولت ميخواهد تا خواسته کارمندان را بر آورده کند.

ائتلاف اتحاديه های کارگری آفريقای جنوبی که بيش از يک ميليون و سيصد هزار نفر از کارمندان دولت را در عضويت خود دارد خواستار ۶ و ۸ دهم درصد افزايش حقوق و اضافه شدن کمک هزينه مسکن برای کارمندان دولت است. ائتلاف اتحاديه های کارکنان دولت تهديد کرده است تا زمانيکه درخواست کارمندان دولت برآورده نشود، به اعتصاب خود ادامه خواهد داد.

دولت آفريقای جنوبی گفته است که حقوق کارمندان دولت را تا ۷ درصد، و ميزان کمک هزينه مسکن را از ۸۷ دلار به ۹۵ دلار در ماه افزايش خواهد داد.

در حال حاضر ميانگين حقوق کارکنان دولت ۴۰ درصد بيشتر از ميانگين دستمزد کارکنان بخش خصوصی است.

XS
SM
MD
LG