لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۸

سارکوزی: ايجاد کشور فلسطين نيازمند حمايت اتحاديه اروپاست


سارکوزی: ايجاد کشور فلسطين نيازمند حمايت اتحاديه اروپاست
سارکوزی: ايجاد کشور فلسطين نيازمند حمايت اتحاديه اروپاست

نيکولا سارکوزی، رييس جمهوری فرانسه، از اتحاديه اروپا خواست در مورد صلح خاورميانه و ايجاد کشور فلسطين متحدا اقدام کنند.

سارکوزی روز چهارشنبه در گردهمايی سالانه سفيران اعزامی به آن کشور در پاريس گفت ايجاد کشور فلسطين نيازمند حمايت اتحاديه اروپاست.

آقای سارکوزی گفت: فرانسه معتقد است شيوه گفتگو درست نبوده است. اگر درست بود چرا تاکنون نتيجه نداده است؟ نقش ايالات متحده مهم و غيرقابل جايگزينی است ولی آن ها نتوانسته اند به تنهايی موفق شوند. ما بايد مذاکرات را بسط دهيم و نقش گروه چهارگانه پيگيری روند صلح در خاورميانه را مورد بررسی قرار دهيم.

رييس جمهوری فرانسه در اشاره به بشار اسد و خشونت های اخير در سوريه گفت: اگر قدرتمندان سوريه فکر می کنند مردم آن ها را حفاظت می کنند در اشتباه هستند. آنچه رييس جمهوری سوريه انجام داده اصلاح ناپذير و غيرقابل جبران است و فرانسه و متحدان آن هر عمل قانونی را انجام خواهند داد تا مردم سوريه به آرزوی خود برای کسب آزادی و دموکراسی برسند.

آقای سارکوزی تلاش سازمان پيمان آتلانتيک شمالی ناتو به رهبری فرانسه و بريتانيا را برای براندازی معمر قذافی، رهبر پيشين ليبی، مورد ستايش قرار داد.

نيکولا سارکوزی از رهبران جهان که از انتقال به دموکراسی در ليبی حمايت می کنند خواست روز پنجشنبه در پاريس ملاقات و بازسازی ليبی را مورد گفتگو قرار دهند.

نيکولا سارکوزی اولين رهبر جهان بود که مخالفان قذافی را به عنوان دولت قانونی ليبی به رسميت شناخت.

XS
SM
MD
LG