لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۱۹

اعزام کشتی های جنگی روسیه به مدیترانه


روسیه کشتی های جنگی خود را به دریای مدیترانه اعزام کرده است. این اقدام پس از آن صورت گرفته است که دیپلمات های بلندپایه روسیه هفته پیش اعلام کردند که احتمال دارد مقامات مسکو از شهروندان روسیه در سوریه بخواهند تا در صورت سقوط حکومت دمشق، از این کشور خارج شوند.

وزارت دفاع روسیه روز سه شنبه (١۸ دسامبر) اعلام کرد که کشتی های جنگی ناوگان بالتیک این کشور جایگزین کشتی های دیگری خواهند شد که از ماه نوامبر تاکنون در مدیترانه شرقی به گشت زنی پرداخته بودند.

خبرگزاری اینترفاکس روسیه همچنین از منابع ناشناس در نیروهای دریایی نقل کرد که این کشتی های جنگی «برای کمک به تخلیه احتمالی شهروندان روسیه» عازم سوریه بودند.

این گزارش که هنوز به طور رسمی تایید نشده است، یک روز پس از آن منتشر می شود که روسیه اذعان کرد دو تن از شهروندان این کشور و یک تبعه ایتالیایی که در استان لاتاکیا کار می کردند، روز دوشنبه ربوده شدند و گروگان گیران برای آزادی آن ها خواهان پرداخت غرامت شده اند.

در گروگان گیری دیگری در سوریه خبرنگار ارشد تلویزیون «ان بی سی» آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد که وی و کارمندان واحد تولید این شبکه پس از پنج روز که در اسارت شورشیان اسلام گرا بودند، بدون هیچگونه آسیبی آزاد شدند. این افراد در طی درگیری در ایست بازرسی توسط شورشیان به گروگان گرفته شده بودند.
XS
SM
MD
LG