لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۹

گفتگو با دختر مردی که پوتین را به قدرت رساند؛ ولادیمیر تضمین بگیرد، کنار می رود


کسینا سابچاک نامزد مقام ریاست جمهوری روسیه
کسینا سابچاک نامزد مقام ریاست جمهوری روسیه

یک نامزد انتخابات ریاست جمهوری روسیه می گوید اگر به پوتین درباره آینده اش تضمین داده شود، او حاضر است از قدرت کناره گیری کند.

«کسینا سابچاک» نامزد انتخابات ریاست جمهوری روسیه در گفتگو با صدای آمریکا تاکید کرد چنانچه به ولادیمیر پوتین تضمین معتبری داده شود که در صورت کناره گیری از سیاست، به او آسیبی وارد نمی شود و با او رفتاری شبیه رفتار با پینوشه در شیلی و قذافی در لیبی نخواهد شد، او آماده است سیاست را کنار بگذارد.

به گفته این نامزد انتخابات ریاست جمهوری روسیه، پوتین از آینده اش هراسان است.

خانم «سابچاک» دختر «آناتولی سابچاک» شهردار پیشین سن پترزبورگ روسیه است، کسی که ولادیمیر پوتین، یک جاسوس گمنام کا گ ب را به کانون سیاست روسیه آورد و از او حمایت کرد تا وی تمامی مدارج ترقی در روسیه را طی کرد.

عکسی از حضور پوتین در مراسم دفن پدر کسینا سابچاک در نوامبر ۲۰۰۳
عکسی از حضور پوتین در مراسم دفن پدر کسینا سابچاک در نوامبر ۲۰۰۳

«سابچاک» یکی از شش نامزد انتخابات ریاست جمهوری روسیه است، انتخاباتی که در ماه مارس برگزار می شود و او به خاطر حرفه اش در مقام یک چهره تلویزیونی مشهور در روسیه از دیگر نامزدها شانس بیشتری برای رای آوردن دارد اما منتقدان آقای پوتین می گویند وی با حذف «آلکسی ناوالنی» جدی ترین رقیب خود، در انتخابات جاری نیز برای چهارمین بار پیروز می شود و مقام خود را حفظ می کند.

نامزدهای کنونی هیچ کدام برای پوتین تهدید جدی به حساب نمی آیند.

کسینا سابچاک ۳۶ ساله، این سخن منتقدان را رد می کنند که با دسیسه پوتین خود را نامزد کرده تا به انتخابات یک ظاهر مشروع ببخشد. او می گوید کناره گیری پوتین از سیاست یک گذار استراتژیک است و تنها به رفتن او محدود نمی شود بلکه متحدان ثروتمند و پرقدرت او نیز که عامل فساد گسترده در کشورند باید کنار گذاشته شوند.کل نظام باید دستخوش دگرگونی بشود.

خانم سابچاک با اعمال تحریمها علیه مقامهای فاسد روسیه موافق است اما اقدام وزارت خزانه داری آمریکا در انتشار فهرست چهره ها ی متنفذ و ثروتمند روسی را اقدامی نادرست می خواند

کسینا سابچاک می گوید بن بست کنونی در مناسبات واشنگتن- مسکو به گونه ای است که هیچ یک از دو رئیس جمهوری نمی خواهند گامی به جلو بردارند و بن بست را بشکنند اما اگر من رئیس جمهوری روسیه بشوم در دیداربا پرزیدنت ترامپ تلاش خواهم کرد مناسبات را عادی سازم.

کسینا سابچاک ۳۶ ساله، هنرپیشه، روزنامه‌نگار، سیاست‌مدار، مدل و مجری تلویزیون بوده است.
کسینا سابچاک ۳۶ ساله، هنرپیشه، روزنامه‌نگار، سیاست‌مدار، مدل و مجری تلویزیون بوده است.

خانم سابچاک، گذار همراه با تحول و بدون خشونت را که با روی کارآمدن چهره ها ی تازه و جوان با استعداد همراه خواهد بود فرایندی متضمن سازش و مصالحه توصیف می کند و می گوید چنان گذاری مستلزم آنست که رهبران جدید مورد رضایت اپوزیسیون هم باشند و ولادیمیر پوتین بتواند آن را بپذیرد. به پوتین باید تضمین داده شود که دادگاهها به سراغ وی نخواهند رفت.

وی که این هفته در واشنگتن در مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی سخنرانی داشت گفته است می خواهد در دیدار با مقامهای دولت ترامپ درباره تحریمهای اقتصادی علیه روسیه گفتگو کند. او می گوید ما آمریکا را دشمن نمی دانیم.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG