لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۹

ناتو آغاز دور تازه حملات روسیه به اوکراین را تایید کرد


Ukraine Russia Soldiers’ Fears
Ukraine Russia Soldiers’ Fears

با افزایش آتش توپخانه روسیه به شهر «باخموت» در شرق اوکراین روز دوشنبه دبیر کل ناتو نیز گزارش‌های مقامات محلی مبنی بر آغاز حمله جدید روسیه به اوکراین را تایید کرد.

به گزارش رویترز درگیری‌های ارتش روسیه با نیروهای اوکراین در آستانه اولین سالگرد تهاجم نظامی مسکو به کیف بر روی شهر«باخموت» متمرکز شده است.

ينس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، در یک نشست خبری در بروکسل گفت: «واقعیت این است که ما شاهد شروع یک تهاجم مهم روسیه هستیم. ما شاهد هستیم که ولادیمیر پوتین با اعزام هزاران نیروی دیگر به جبهه‌های جنگ، ضریب تلفات بسیار بالایی را پذیرفته است.»

یکی از فرماندهان ارشد یگان‌های مستقر در منطقه نیز گفت که استحکامات دفاعی در باخموت تقویت شده و فقط افراد نظامی اجازه ورود به شهر را دارند. به گفته این مقام، افراد غیرنظامی که قصد دارند از شهر خارج شوند باید زیر آتش سنگین ارتش روسیه حرکت کنند.

باخموت یک هدف اصلی برای ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه است و تصرف آن برای مسکو جایگاه جدیدی در منطقه دونتسک ایجاد خواهد کرد.

مناطق دونتسک ، لوهانسک و دونباس، مرکز صنعتی اوکراین را تشکیل می‌دهند، ارتش روسیه کنترل بخشی از منطقه دونتسک در شرق اوکراین را در دست دارد اما مسکو به دنبال تصرف کامل این منطقه است.

XS
SM
MD
LG