لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۲۸

در انتخابات ساختگی روسيه عروسکی بنام سوپرپاپس برنده شد


در انتخابات ساختگی روسيه عروسکی بنام سوپرپاپس برنده شد
در انتخابات ساختگی روسيه عروسکی بنام سوپرپاپس برنده شد

انتخابات رياست جمهوری روسيه سال آينده برگزار می شود ولی شهروندان آن کشور اين فرصت را يافتند که رييس جمهوری مورد علاقه خود را به شيوه ای غيرمعمول انتخاب کنند.

اين هفته در روسيه يک انتخابات رياست جمهوری ساختگی در يک پايگاه اينترنتی برگزار شد؛ نامزد های انتخاباتی اينترنتی عروسک هايی به شکل سياستمداران روسيه بودند.

اما در اين انتخابات دميتری مدودف، رييس جمهوری فعلی روسيه، ولاديمير پوتين، نخست وزير آن کشور، و يا ديگر شخصيت های سياسی شناخته شده، به رياست جمهوری انتخاب نشدند. برنده عروسکی بود به نام سوپرپاپس. يا به عبارتی «ابرعروسک» که همانند هيچ شخصيت سياسی واقعی روسيه نيست.

در دنيای واقعی سياست در روسيه دميتری مدودف و ولاديمير پوتين اعلام کرده اند که آقای پوتين در انتخابات رياست جمهوری آتی شرکت خواهد کرد و در صورت برنده شدن، آقای مدودف را نخست وزير دولت خود انتخاب می کند.

انتظار می رود آقای پوتين که دو نوبت از سال ٢٠٠٠ تا ٢٠٠۸ رييس جمهوری روسيه بوده برای بار سوم در ماه مارس سال ٢٠١٢ به رياست جمهوری انتخاب شود. انتظاری که با واکنش مثبت و منفی مردم روسيه روبرو شده است.

در حالی که سازندگان اين عروسک ها می گويند هدف از اين انتخابات ساختگی ارائه هنر عروسک سازی و نوعی سرگرمی است ولی برای بسياری اين انتخابات بيش از يک شوخی است.

ولاديمير ريچکال، يکی از سازندگان عروسک ها، می گويد: چرا سوپرپاپس رای اکثريت را بدست آورد؟ زيرا مساله انتخاب يک عروسک بدليل زيبايی يا کيفيت آن نيست. مساله اين است که مردم می خواهند چه کسی رييس جمهور شود. من فکر می کنم مردم خسته شده اند و احتياج به يک تغيير دارند.

رييس کلوپ گردآورندگان عروسک های روسی که از برگزارکنندگان اين انتخابات بوده می گويد اين انتخابات با صداقت انجام شده و نتيجه آن نيز واقعی بوده است.

اگر آقای پوتين در انتحابات رياست جمهوری روسيه برنده شود احتمال دارد بتواند دوازده سال ديگر در کاخ رياست جمهوری روسيه باقی بماند.

XS
SM
MD
LG