لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۴

زن روس که اتهام جاسوسی در آمریکا را رد می کرد، پذیرفت که به جرم خود اعتراف کند


خانم ماریا بوتینا در آمریکا خود را یک طرفدار حق خرید و حمل اسلحه جا زده بود.
خانم ماریا بوتینا در آمریکا خود را یک طرفدار حق خرید و حمل اسلحه جا زده بود.

«ماریا بوتینا» یک فعال روس طرفدار حق خرید و حمل اسلحه، قرار است در دادگاهی که در آن به عامل کرملین بودن متهم شده، خود را گناهکار معرفی کند. این خبر را روزنامه واشنگتن پست منتشر کرد.

واشنگتن پست گزارش داده است که طبق اسناد دادگاه، دادستان ها و وکیل بوتینا، به طور مشترک از دادگاه درخواست کرده اند که بگذارد بوتینا، ادعای بی‌گناه بودن خود را پس بگیرد.

وکیل بوتینا گفته است که طرفین درگیر پرونده، این موضوع را حل و فصل کرده اند.

ادعای گناهکار بودن تا زمانی که در دادگاه مطرح نشود و قاضی آن را نپذیرد، نهایی نیست.

خانم بوتینا متهم شده است که از طریق ایجاد روابط با مقامات انجمن ملی اسلحه‌داران آمریکا و دیگر رهبران محافظه کار در این کشور، و همچنین از طریق تماس با کاندیداهای ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ ایالات متحده، برای پیشبرد برنامه های کرملین تلاش کرده است.

به نوشته واشنگتن پست، ماریا بوتینا، ۳۰ ساله، که اصالتا صرب است، گروهی را برای گسترش حقوق حامیان اسلحه در روسیه تشکیل داد و به موجب این سابقه ای که برای خود ایجاد کرد توانست با محافظه کاران در آمریکا رابطه برقرار کند. او سپتامبر ۲۰۱۶ برای تحصیل در دانشگاه به واشنگتن آمد و اقدامات خود را توسعه بخشید.

وکیل بوتینا گفته بود اقدامات وی را باید به عنوان یک دانشجوی جاه طلب و تحت قوانین آزادی بیان سنجید؛ اما دادستان ها می گویند بوتینا برای پیشبرد سیاست یک دولت خارجی (روسیه) و به دستور مقامات کرملین در آمریکا فعالیت می کرد.

بوتینا از پنج ماه پیش که بازداشت شد، در زندان بوده است. او در ژوئن ۲۰۱۵ مقاله ای در یک مجله آمریکایی منتشر کرد که در آن استدلال کرده بود تنها انتخاب یک رئیس جمهوری از حزب جمهوری‌خواه باعث بهبود روابط آمریکا و روسیه خواهد شد.

یک ماه پس از آن، بوتینا در لاس وگاس و در یک دیدار عمومی، توانست سئوالی مستقیم از دونالد ترامپ بپرسد و دیدگاه او را درباره تحریم های آمریکا علیه روسیه، که پس از اشغال شبه جزیره کریمه اوکراین توسط مسکو اعمال شد، جویا شود.

دونالد ترامپ در پاسخ به سئوال او گفت فکر نمی کند که به تحریم ها نیازی باشد.

واشنگتن پست گزارش داده است که قرار است روز چهارشنبه قاضی، ادعای گناهکار بودن بوتینا را بررسی کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG