لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۸

انتظار می رود مجلس روسیه از استخدام مجرمان در ارتش روسیه حمایت کند


بر اساس گزارش‌ها، شمار نیروهای کشته شده روسیه در تهاجم به اوکراین بسیار بالا بوده است. آرشیو
بر اساس گزارش‌ها، شمار نیروهای کشته شده روسیه در تهاجم به اوکراین بسیار بالا بوده است. آرشیو

مجلس سفلای روسیه (دوما) قرار است در ساعات پایانی روز چهارشنبه ۱۴ ژوئن، در مورد لایحه‌ای تصمیم بگیرد که به وزارت دفاع این کشور اجازه می دهد با متهمان یا محکومان جزایی برای جنگیدن در اوکراین قرارداد ببندد.

روسیه، که با گذشت بیش از پانزده ماه از تهاجم به اوکراین، در دست‌یابی به اهداف خود ناموفق بوده و متحمل خسارات سنگینی شده، در تلاش است تا سربازان بیشتری را به خدمت بگیرد. بنابراین انتظار می‌رود که دومای روسیه به این لایحه رای مثبت بدهد.

بر اساس لایحه، این قرارداد با یک مجرم که در مرحله تحقیقات اولیه است یا محکومی که حکمش هنوز به اجرا در نیامده است، امضا خواهد شد. البته مجرمانی که به دلیل جرایم جنسی، خیانت، تروریسم یا افراط‌گرایی محکوم شده‌اند، چنین امکانی را نخواهند داشت.

علاوه بر این، لایحه جدید که قرار است به رای گذاشته شود، استخدام کسانی را که دوران محکومیت خود را می‌گذرانند، در بر نمی گیرد.

امضاکنندگان قرارداد با وزارت دفاع روسیه، با پایان مدت زمان آن و یا در صورت دریافت جوایز نظامی، از مسئولیت کیفری خود معاف خواهند شد.

گروه مزدور واگنر پیش از این، مجاز به جذب محکومین برای جنگ در اوکراین بود ولی در ماه فوریه سال جاری میلادی اعلام کرد که این روند متوقف شده است.

XS
SM
MD
LG