لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۰۱

پوتین: مسکو از برنامه عنان پشتیبانی می کند


سربازان وابسته به دولت سوریه به مرکز دمشق منتقل می شوند- ۱۶ ژوئیه ۲۰۱۲
سربازان وابسته به دولت سوریه به مرکز دمشق منتقل می شوند- ۱۶ ژوئیه ۲۰۱۲
فعالان در سوریه می گویند روز سه شنبه زدوخورد بین شورشیان و نیروهای دولتی برای سومین روز پیاپی در دمشق ادامه یافت.

از آغاز فعالیت مخالفان سوری علیه بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، درگیری های جاری، طولانی ترین و سخت ترین نبرد در پایتخت توصیف می شود.

یک ویدیوی آماتور که با موبایل ضبط شده و در اینترنت به اشتراک گذاشته شده، ساکنان وحشتزده دمشق را که فرار می کنند نشان می دهد. ویدیو مستقلا تایید نشده است.

در این میان، دولت عراق از شهروندان خود در سوریه، که اکثرا مهاجر هستند، خواسته است برای فراراز خشونت بی درنگ به کشورشان باز گردند.

درگیری های امروز سوریه و خشونت ها در این کشور در حالی جریان دارد که شورای امنیت سازمان ملل متحد، در حال تصمیم گیری درباره دو قطعنامه درباره سوریه است.

بریتانیا، فرانسه ، آلمان و آمریکا، پیشنهاد می کنند که ماموریت ناظران سازمان ملل متحد برای ۴۵ روز دیگر تمدید شود و تحریم هایی علیه دولت اسد وضع و اعمال شود. روسیه که تاکنون با همکاری چین از صدور قطعنامه های شورای امنیت علیه اسد جلوگیری کرده، دوره طولانی تری را برای ماموریت ناظران بین المللی پیشنهاد می کند، اما همچنان با اعمال تحریم مخالف است.

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد به چین سفر کرده تا از جمله درباره وضعیت سوریه با رهبران چینی مذاکره کند. همزمان، کوفی عنان فرستاده سازمان ملل متحد در مسکو به مذاکره با ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه نشسته است.

پیش از آغاز جلسه آقایان پوتین و عنان در پشت درهای بسته در روز سه شنبه، ولادیمیر پوتین قول داد روسیه برای پشتیبانی از برنامه عنان هر کاری را بتواند انجام دهد. عنان گفت بحران سوریه به لحظه ای حساس رسیده است.
XS
SM
MD
LG