لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۵۰

تشدید تحریم‌ روسیه توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا به خاطر دخالت در اوکراین


ساختمان وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا
ساختمان وزارت خزانه داری ایالات متحده آمریکا

وزارت خزانه داری آمریکا در تازه ترین اطلاعیه خود با اضافه کردن نام برخی افراد و سازمان های جدید، تحریم های پیشتر وضع شده علیه روسیه را به خاطر دخالت در مسائل داخلی اوکراین تشدید کرد.

به گزارش فاکس نیوز، دولت ترامپ روز سه شنبه اعلام کرد این افراد و سازمان ها به خاطر ارتباط با دخالت روسیه در اوکراین در لیست تحریم ها قرار گرفته اند.

در اطلاعیه اداره کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا (OFAC) آمده ۳۸ فرد و گروه از جمله مقام های گروه جدایی طلب اوکراین و مقام های دولت روسیه در این لیست قرار گرفته اند.

خبر افزایش فشار بر روسیه با فهرست جدید افراد و سازمان ها، با سفر رئیس جمهوری اوکراین به واشنگتن همزمان شده است. پترو پروشنکو روز سه شنبه از سوی دونالد ترامپ در کاخ سفید مورد استقبال قرار گرفت.

فاکس نیوز نوشت، پیش از این دولت ترامپ فشار چندانی به روسیه وارد نکرد و زمانی که سنا طرح تشدید تحریم های ایران و سوریه را تصویب کرد، کاخ سفید اعلام کرد تحریمهای کنونی علیه روسیه کارآمد هستند. با اینحال، افزایش تحریم های روز سه شنبه باعث فشار بر روسیه در مذاکرات خواهد شد.

برخی از اعضای کنگره روسیه را به دخالت در انتخابات سال گذشته آمریکا متهم می کنند و در سنای آمریکا تحقیقاتی در این رابطه در حال انجام است، با این حال، دولت ترامپ هرگونه ارتباط کارزار انتخاباتی خود با روسیه را رد می کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG