لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۰

قائم مقام ولیعهد سعودی با رئیس جمهوری روسیه دیدار کرد


عکس از آرشیو
عکس از آرشیو

محمد بن سلمان قائم مقام ولیعهد عربستان سعودی روز سه شنبه در کاخ کرملین با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه دیدار و علاوه بر مسائل دوجانبه، درباره همکاری‌های نفتی و همچنین جنگ داخلی سوریه گفت‌وگو کرد.

این دومین دیدار آنها در یک سال گذشته است. پس از دیدار شهریور گذشته دو طرف در چین نخستین نشانه‌ها از توافق بر سر تثبیت تولید نفت بین اوپک و دیگر کشورهای تولیدکننده نفت، برای تقویت قیمت‌ها، نمایان شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شاهزاده سعودی که وزارت دفاع عربستان را نیز بر عهده دارد، خطاب به میزبان گفت، روابط بین عربستان سعودی و روسیه در یکی از بهترین وضعیت‌هایی قرار دارد که تا کنون داشته است.

وی اضافه کرد «ما زمینه‌های مشترک زیادی با هم داریم. در مورد اختلاف نظرهایمان هم ساز و کار روشنی داریم تا بتوانیم آنها را کنار بزنیم. ما در یک مسیر مثبت، با سرعت رو به جلو حرکت می‌کنیم.»

رئیس جمهوری روسیه نیز گفت «ما از تماس‌های سیاسی (بین دو کشور) حمایت می‌کنیم، تماس‌ بین وزارتخانه‌های دفاع؛ تا بتوانیم در برخی موارد دشوار، مانند سوریه، برای مرتب کردن اوضاع همکاری کنیم.»

مسکو، به همراه ایران - رقیب سنتی عربستان در منطقه - از دولت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه حمایت می‌کند؛ ریاض و همپیمانان آن، از جمله ایالات متحده، از مخالفان دمشق حمایت می‌کنند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG